BUDAPEST –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔸 3 Prill 🔸10 Prill 🔸 17 Prill 🔸 24 Prill 🔹 1 Maj 🔹 8 Maj 🔹 15 Maj 🔹22 Maj 🔹 29 Maj

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJMË
🔹🔹 Budapest
🔸Fortesa e Peshkatarëve
🔸Kështjella Mretërore
🔸Pallati Gresham
🔸Ura e Luanëve
🔸Kështjella e Vajdahunyad
🔸
Banjot Termale Szechenyi.
🔸Lundrim me anjie në mbrëmje në Danub

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHËTIM DO TË REALIZOHET NË DATAT E MËPOSHTME
👇👇👇
MUAJI PRILL 2024
Nisje 3 Prill — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 299€
Nisje 10 Prill — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 299€
Nisje 17 Prill — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 309€
Nisje 24 Prill — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 309€
👇👇👇
MUAJI MAJ 2024
Nisje 1 Maj — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 319€
Nisje 8 Maj — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 319€
Nisje 15 Maj — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 319€
Nisje 22 Maj — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 319€
Nisje 29 Maj — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 319€
⭐⭐⭐⭐
Akomodimi në Hotel 3 Yje ose 4 Yje në Budapest për 2 netë

PROGRAMI I DETAJUAR

Dita 1: BUDAPEST

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin 2 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë – Budapest. Nisja në orën 15:00 nga aeroporti i Tiranës – Mbërritja në Budapest në orën 16:30.
Mberritje ne Budapest ku do vizitojmë Fortesën e Peshkatarëve dhe Kështjellën Mretërore të zonës së Budës
Ne mbremje lundrim me anije turistike ne lumin Danub, duke shijuar nje spektakel dritash qe te ofron vizita e Budapestit ne mbremje me anije
Fjetia ne Budapest

 

Dita 2: BUDAPEST

Mëngjesi në hotel.
Vazhdojmë vizitën në shoqërinë e guidës të Budapestit nga Sheshi i heronjve, ku do të njihemi me figurat kryesore të kombit hungarez. Do të shëtisim edhe do kalojmë nga Kështjella e Vajdahunyad, per të vazhduar në bulevardin qëndror, i cili njihet si ‘’Champs Elysees’’ e Budapestit, rruga Andrassy Utsa.
Ndalesa e radhës do të jetë tek Parlamenti i Hungarisë , i cili është padiskutim godina më e bukur e një parlamenti në botë. Do të shëtisim prej andej tek Sheshi i Lirisë  ku gjendet monumenti Sovjetik, si dhe shtatorja e Ronald Regan, për të vazhduar tek Bazilika e Shën Stefanit si dhe tek Sheshi i Istvan Szechenyi ku gjenden Akademia e Shkencave Hungareze, Pallati Gresham si dhe Ura e Luanëve, e cila është ndërtuar nga një familje Voskopojare.
Pas vizitave kthimi ne hotel.
Mbremje e lire.
Fjetia ne Budapest


Dita 3: BUDAPEST

Mëngjesi në hotel.
Transferta për në Szechenyi Bath, ne ujerat termale te famshme te Budapestit. Kohe e lire per tu relaksuar.
Vazhdimi i dites ne qender te tregtare per shopping deri ne oren 16:00 dhe transferta për në aeroportin e Budapestit.
Nisja e fluturimit në orën 19:10 dhe mbërritja në Tiranë në orën 20:40.

Në çmim përfshihet

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Budapest – Tiranë.
2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus sipas programit.
3. Akomodimi në hotel 3 Yje ose 4 Yje për 2 netë në Budapest
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 30x 20cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në çmim nuk përfshihet

1. Gjithçka që nuk është përmendur në rubriken përfshihet në çmim
2. Drekat dhe Darkat
3. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
4) Taksa lokale 1.5 eur personi për natë (e detyrueshme dhe paguhet ne zyrë bashkë me pagesën e turit)

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshtë:
➤ Nga aeroporti Nënë Tereza, ku duhet të paraqiteni minimumi 2 orë përpara
——————————————————-
DOGANA
1) Pashaportë me vlefshmëri minimumi 6 muaj
2) Nuk duhet të keni kaluar në 6 muaj e fundit më shumë se 90 ditë qëndrimi në vendet e BE
——————————————————-
INFORMACIONE

► Akomodimi në dhome teke (single) është me ekstra pagesë në vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevatë teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjeç dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmëria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë pergjegjësi e vetë Operatorëve Lokale që mundësojne këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.

——————————————————

Të sugjeruara
ALBEROBELLO - POLIGNANO A MARE –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 🔸 6 Mars 🔹 13 Mars 🔸20 Mars 🔹27 Mars
Shiko Detaje
VIENË –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔸 3 Prill 🔸 10 Prill 🔸 17 Prill 🔸 24 Prill 🔹 1 Maj 🔹 8 Maj 🔹 15 Maj 🔹 22 Maj 🔹29 Maj
Shiko Detaje
BUDAPEST –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔸 3 Prill 🔸10 Prill 🔸 17 Prill 🔸 24 Prill 🔹 1 Maj 🔹 8 Maj 🔹 15 Maj 🔹22 Maj 🔹 29 Maj
Shiko Detaje
AMSTERDAM – ROTERDAM – HAGË – GIETHORN -- ZAANSE SCHAN — 4 Dite (3 Netë) ➡ Nisje 21 Mars
Shiko Detaje
PRAGË — 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 15 Mars
Shiko Detaje
SHKUP – OHËR - STRUGË – PRIZREN –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 24 Dhjetor / 25 Dhjetor
Tur në Ballkanin tonë të bukur... Nisje të konfirmuar! Ju mirëpresim...
Shiko Detaje