SELANIK – UJEVARA EDESA –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 23 Shtator / 7, 21, Tetor

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:

VIZITOJME
🔹Selanik
🔸Kostur
🔸Ujevara Edesa

.
▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE
👇👇👇
MUAJI SHTATOR

Nisje 23 Shtator — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 75€
👇👇
MUAJI TETOR

Nisje 7  Tetor — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 75€
Nisje 21 Tetor — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 75€
👇
Akomdodimi ne Hotel 3 yje ose 4 yje ne Selanik

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1 : Vizite & shopping ne Selanik dhe Mbremje ne Buzuk


-Nisja nga Tirana ne oren 5:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
-Nisja nga Durresi ne oren 4:00 nga pallati sportit
*Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim.
*Pas kalimit te pikes kufitare te Kapshtices, vazhdimi udhetimit drejt Selanikut. Mberritja dhe akomodimi ne hotel 3 yje ne qender te Selanikut, qyteti i dyte i Greqise per nga madhesia, ekonomia, tregtia dhe jeta politike.
Vizita jone fillon me: Kullen e Bardhe ne sheshin qendror te qytetit e ndertuar ne shekullin e XV, e cila eshte simboli i Selanikut. Fillimisht e ndertuar nga osmanet per fortifikimn e qytetit, duke u bere nje burg famekeq dhe skena e ekzekutimeve masive gjate periudhes se sundimit osman. Eshte rimodeluar ne thelb, pasi Greqia fitoi kontrollin e qytetit ne 1912 e adoptuar si simbol i qytetit.
Me pas vazhdojme me vizitat ne Kishen e St. Sofia dhe Kishen Bizantine te St. Demetrios si dhe ne varrin e tij, e prej ketej ne Ancient Agora (pazari qendror i qytetit).
Kohe e lire per shopping
Programi yne do te perfundoje ne Sheshin e Aristotelit duke shijuar bukurite e bregdetit.
*Akomodimi ne hotel ne Selanik.
Opsionale darke festive ne buzuqet e Selanikut


DITA 2 : Vizite ne Ujevara Edesa & Kastoria

*Mengjesit ne hotel udhetojme drejt qytezes Edesa, ku do te vizitojme Ujevaren Edesa, nje nder ujevarat me te medha dhe spektakolare te Greqise.
Kohe e lire per te vizituar Ujevaren dhe shijuar peisazhin
*Pas vizitimit te Ujevares Edesa, udhetojme drejt Kosturit. Ndalese per vizite te qytetit dhe dreke.
*Pas drekes ne Kostur, nisja drej Tiranes. Ndalesa rruges per kafe dhe mberritja ne Tirane ne darke vone.

.

Në çmim përfshihet

1.Transporti me autobuz / minibuz turistik sipas programit
2. Akomodimi ne hotel 3 yje ose 4 Yje ne Selanik
3. Mengjesi ne restorantin e hotelit
4.Guida (Shoqeruesi)
.

Në çmim nuk përfshihet

1) Taksa lokale e ligjit te ri grek 1.5 euro nata per dhome ne hotel me 3 yje, dhe 3 euro nata per dhome ne hotel me 4 yje. Taksa paguhet ne recepsionin e hotelit nga vete klientet
2) Dreka dhe Darka
3) Biletat e hyrjes ne Muze

.

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 5:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 4:00 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11,99 vjeç paguajnë 60€ për akomodim me 2 persona të rritur në një dhomë
➤ Nëse fëmijët akomodohen me 1 person të rritur në një dhomë paguajnë cmimin e plotë të paketës
——————————————————
DOGANA
➤ Hyrja në shtetin e Greqisë mund të realizohet vetëm me pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, eskursioneve dhe cdo aktivitet tjeter lokal mund te ndryshojne dhe jane pergjegjesi e vete Operatoreve Lokale qe mundesojne keto shitje.
Per cdo ndryshim ne lidhje me keto aktivitete, klienti lajmerohet perpara kryerjes se sherbimit.

——————————————————

Të sugjeruara
DUBROVNIK – CAVTAT — (All Inclusive) –– 2 Ditë (1 Netë) ➡ Nisje 30 Shtator / 7 Tetor / 14 Tetor / 21 Tetor / 28 Tetor
Paketa me e kerkuar e stines: Dubrovnik magjik nje nje super resort All Inclusive
Shiko Detaje
VARSHAVE – KRAKOV – BERLIN — 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 26 Nëntor
Tur në Europën lindore, nga Berlini në Varshavë...
Shiko Detaje
ROMË – VATIKAN - FIRENCE - TOSKANA –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 26 Nëntor
Nga madhështia e Koloseut tek magjia e Mikelangelos në kishat e Vatikanit.... dhe peisazhet piktoreske te Toskanës
Shiko Detaje
SARAJEVE (Feste me Muzike Live) –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 13 Tetor / 24 Nentor / 27 Nentor / 24 Dhjetor
Vizite ne 4 destinacione: Sarajeve, Mostar, Medjugore, Ujverat e Kravices.
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 19 Shtator / 26 Nentor / 24 Dhjetor
Vlerësime nga grupet e mëpërparshme: "Ky është një udhetim mbresëlënës, peisazhet të skaliten në kujtesë "
Shiko Detaje
DUBROVNIK - CAVTAT - KOTOR -- (All Inclusive) –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 29 Shtator / 6 Tetor / 13 Tetor
Paketa me e kerkuar e stines: Dubrovnik magjik nje nje super resort All Inclusive
Shiko Detaje