TOSKANA – FIRENZE – BOLOGNA – PIZA – 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 24 Maj

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJMË
🔹Toskana (Siena, Chianti, San Gimignano)
🔸Bolonja
🔸Firence
🔸Piza


▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHËTIM DO TË REALIZOHET NË DATAT E MËPOSHTME
👇👇👇
MUAJI MAJ 2024
Nisje 24 Maj — 3 Ditë (2 Netë) — Çmimi 329€
⭐⭐⭐⭐
HOTELET

Akomodimi në Hotel 3 Yje ose 4 Yje në Toskana për 2 netë

PROGRAMI I DETAJUAR

UDHETIM TOSKANA FIRENZE PIZA

Dita 1 : BOLONJA – FIRENZE

Paraqitja në aeroportin e Tiranës minimumi 2 orë përpara nisjes dhe prezantimi me guidën.
Nisja nga Tirana për në Bolonjë fluturim direkt. Nisja në oren 7:00 nga Tirana dhe mbërritja në orën 8:55
Pas mbërritjes në Bolojna në shoqërinë e guidës vizitojmë qytetin duke filluar nga Piazza Maggiore dhe Bazilikën e San Petronio,
për të vazhduar me Bibliotekën më të vjetër në botë dhe Piazza Santo Stefano, ku do të shihni Bazilikën e mrekullueshme qe vezhtron nga piazza.
Vizita e Bolojnës përfundon me vizitën në Torre dell Orologio dhe Palazzo d’Accursio
Pas vizitave në Bolonja, nisja drejt qytetit të Firences.
Vazhdojme viziten ne qytetin e Firences ne atraksionet si:
– Duomo Cathedral (Piazza Duomo – Cathedral Santa Maria del Fiore)
– Piazza Republica
– Piazza di Signiora
– Palazzo Vecchio
– Galeria Uffizi
– Ponte Vecchio
– Palazzo Pitti
– Piazzale Mikelangelo
Pas vizitave të qytetit të Firenzes, nisemi drejt hotelit.
Sistemimi dhe akomodimi në hotel. Mbrëmje e lirë.

UDHETIM TOSKANA FIRENZE PIZA

 


Dita 2: TOSKANA

Mëngjesi në Hotel.
Nisemi drejt qytetit të Sienes. Udhetimi zgjat rreth një 1 orë pa ndalesa. Mbërritja në qytetin e Sienës ku do të vizitojmë:
-Museo della Opera
-Duomo di Siena
-Piaza del Campo
-Torre di Mangia
Panorama mahnitëse në Toskanë dallohet nga peisazhet e saj piktoreske ku më i famshmi është Chianti. E vendosur në një zonë që përfshin Firencen dhe Sienën, Chianti është po aq i larmishëm në peizazhin e tij sa është në verërat që prodhohen. Aty do të kemi mundësinë të degustojmë dhe të provojmë disa nga prodhimet e klasit të parë si dhe të konsumojmë drekën me gatime tradicionale të zonës.
Pas vizitave, kthimi në hotel.
Mbrëmje e lirë.

 

Dita 3: TOSKANA – PIZA

Mëngjesi në hotel.
Pas mëngjesit, do të behet nisja me autobus për në San Gimignano, Qyteti i Kullave të bukura të Toskanës. Qyteti posedon disa kryevepra të artit Italian të shekullit 14-15, ku gjithashtu është i njohur për shafranin, proshutën e artë, dhe verën tradicionale të bardhë, Vernaccia di San Gimignano, e prodhuar nga lloji i vjetër i rrushit Vernaccia i cili kultivohet në kodrinat ranore të zonës.
Pas përfundimit të vizitës në San Gimignano, nisemi drejt Pizës.
Vizitë në qytetin e Pizës duke shëtitur në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen:
– Kulla e Pizës, e cila është kambanorja e Katedrales së Pizës. Ajo është vendosur mbrapa Katedrales së Pizës dhe është ndërtesa e trete më e vjetër në sheshin e Katedrales së Pizës.
-Sheshi Santa Maria Assunta, e njohur gjithashtu si Piazza dei Miracoli ku ndodhet katedralja mesjetare e Pizës.
Pas vizitës së Pizës nisja drejt aeroportit të Bolonjës
Fluturimi direkt Bolonja – Tiranë në orën 23:10
Mbërritja në aeroportin e Tiranës në orën 00:45

Nxitoni te rezervoni kete UDHETIM TOSKANA FIRENCE PIZA.

Për një paketë udhëtimi  të ngjashme kliko këtu.

Mund të na ndiqni rrjetet toan sociale Instagram dhe Facebook

Në çmim përfshihet

1) Bileta avionit Tiranë – Bologna – Tiranë
2) Shëtitjet me autobus në atraksionet turistike të qyteteve
3) Akomodimi për 2 netë në hotel 3 yje në Toskana me mëngjes
4) Guida (shoqëruesi) gjatë udhëtimit
5) Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 30x 20cm deri në 10 kg. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në çmim nuk përfshihet

1) Drekat dhe Darkat gjatë udhëtimit
2) Biletat e hyrjes në Muze dhe Monumente Turistike
3) Taksat e qyteteve (paguhen në recepsion pas check out nga hoteli)

Shenime:

►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshtë:
➤ Nga aeroporti Nënë Tereza, ku duhet të paraqiteni minimumi 2 orë përpara
——————————————————-
DOGANA
1) Pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj
2) Nuk duhet të keni kaluar në 6 muaj e fundit më shumë se 90 ditë qëndrimi në vendet e BE
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi në dhome teke (single) është me ekstra pagesë në vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevatë teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjeç dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmëria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë përgjegjësi e vetë Operatorëve Lokale që mundësojne këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.

——————————————————

Të sugjeruara
PLAZH NË ZAKYNTHOS – Hotel Strada Marina 4⭐ – 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 🔸 3 Korrik 🔸 10 Korrik 🔸 17 Korrik 🔸 24 Korrik 🔸 31 Korrik / 🔹 1 Gusht 🔹 5 Gusht 🔹 9 Gusht 🔹 13 Gusht 🔹 17 Gusht 🔹 21 Gusht 🔹 25 Gusht 🔹 29 Gusht
Shiko Detaje
PLAZH në KAPRI - AMALFI - POSITANO - ISHCIA –– 5 Ditë (4 Netë) ➡Nisje 🔹28 Korrik 🔸1 Gusht 🔸6 Gusht 🔸11 Gusht 🔸16 Gusht 🔸20 Gusht 🔸26 Gusht
Shiko Detaje
LIQENI KOMO - LUGANO - MILANO –– 2 Ditë (1 Natë) ➡Nisje 🔸13 Shtator 🔸20 Shtator 🔸27 Shtator
Shiko Detaje
PLAZH NË KORFUZ – All Inclusive – Royal Grand Hotel / Messonghi Beach Resort – 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 🔸19 Korrik 🔸23 Korrik 🔸27 Korrik / 🔹1 Gusht 🔹5 Gusht 🔹9 Gusht 🔹13 Gusht 🔹17 Gusht 🔹21 Gusht 🔹25 Gusht 🔹 29 Gusht
Shiko Detaje
PLAZH NË KORFUZ – All Inclusive – Royal Grand Hotel – 7 Ditë (6 Netë) ➡ Nisje 🔸26 Qershor 🔹2 Korrik 🔹8 Korrik 🔹14 Korrik 🔹20 Korrik 🔹26 Korrik 🔸1 Gusht 🔸7 Gusht 🔸13 Gusht 🔸19 Gusht 🔸25 Gusht 🔸31 Gusht
Shiko Detaje
NAPOLI - KAPRI - AMALFI –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔹17 Maj 🔹24 Maj
Shiko Detaje