METEORA – JANINË –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 🔹20 Prill 🔹27 Prill 🔸1 Maj 🔸4 Maj 🔸18 Maj 🔸25 Maj

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:
VIZITOJMË
🔹Meteora
🔸Janinë
🔸ishulli Ali Pashë Tepelenës (liqeni Janinës)
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHËTIM DO TË REALIZOHET NË DATAT E MËPOSHTME
👇👇👇
MUAJI PRIL 2024

Nisje 20 Prill  — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 65€
Nisje 27 Prill  — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 65€
👇👇👇
FESTAT E MAJIT 2024
Nisje 1 Maj  — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 65€
Nisje 4 Maj  — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 65€
👇👇👇
MUAJI MAJ 2024

Nisje 18 Maj  — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 65€
Nisje 25 Maj  — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 65€
⭐⭐⭐⭐
HOTELET
Akomodimi në Hotel 3 Yje ose 4 Yje në Kallabaka (Meteora)

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1: Janinë – liqeni Pamvotis – Kallabaka


-Nisja nga Tirana në orën 05:00 nga sheshi piazza (mbrapa Muzeut Kombëtar)
-Nisja nga Durrësi në orën 04:00 nga Stacioni Trenit
Udhëtojmë drejt Gjirokastrës për tek dogana e Kakavijës.
Pas kalimit të pikës kufitare, destiancioni i parë që do të vizitojmë është qyteti i Janinës.
Janina është qyteti më i madh i Epirit dhe qendra e pazarit dhe argëtimit në këtë zonë. Shtrihet buzë liqenit Pamvotis duke i dhënë qytetit një bukuri të vecantë.
Turi fillon me shëtitje në qytetin e vjetër të Janinës ku vizitojmë Kalanë e Janinës, Xhaminë Asllan Pasha, Xhaminë Fethiye, varrin e Ali Pashës dhe Muzeun Bizantin.
Vazhdojmë turin drejt liqenit Pamvotis për të lundruar me tragete të vegjël në ishullin e Janinës, i pozicionuar në mes të liqenit. Në ishull vizitojmë shtëpinë e Ali Pashë Tepelenës.
Kthimi me tragetet në qytet dhe nisja për në Kallabaka.
Pas mbërritjes në Kallabaka (Meteora), akomodimi në Hotel 3 yje ose 4 yje, i pozicionuar në bulevardin kryesor të qytetit.
Mbrëmje e lirë për të shijuar darkën në tavernat tradicionale.
Opsionale darkë festive e organizuar me muzikë në tavernat e zonës

 

DITA 2: METEORA

Mëngjesi në hotel.
“Pezull në qiell” është kuptimi i fjalës METEORA, një destinacion unikal me peisazhe mbresëlënëse natyrore dhe manastiret në majë të shkëmbinjve. Vizitë panoramike e 6 prej manastireve të mbetur në Meteora, zonës më të bukur në Greqi për bukurinë e saj natyrore dhe pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO. Vizitimi i qytetit të Meteoras do të jetë një eksperiencë që do mbesë gjatë në kujtesën tuaj.
Pas vizitimit të Meteoras, udhëtojmë drejt Kastorias. Ndalësë për vizitë të qytetit liqenor dhe për të shijuar drekë në tavernat tradicionale.
Pas drekës në Kastoria, nisja drejt Tiranës. Ndalesa rrugës për pushime dhe mbërritja në mbrëmje.

Në çmim përfshihet

1. Transporti me autobuz / minibuz turistik sipas programit
2. Akomodimi në Hotel 3 Yje ose 4 Yje në Kallabaka (Meteora)
3. Mëngjesi në restorantin e hotelit
4. Guida (Shoqëruesi) gjatë ditëve të udhëtimit.
5. Opsionale darke festive (15€ personi)
.

Në çmim nuk përfshihet

a) Taksa lokale e Greqisë 3 euro nata për dhomë në hotel me 3 yje, dhe 7 euro nata për dhomë në hotel me 4 yje. Taksa paguhet në recepsionin e hotelit nga vetë klientët.
b) Hyrjet në Muze, Kala, Park Arkeologjik dhe Natyror
c) Drekat
d) Opsionale pagesa e tragetit në ishullin e Ali Pashë Tepelenës (5 euro vajtje – ardhje).

e)Darke festive me muzike DJ (Cmimi ekstra 15€)

Shenime:

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 5:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 4:00 nga Stacioni i Trenit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11,99 vjeç paguajnë 55€ për akomodim me 2 persona të rritur në një dhomë
➤ Nëse fëmijët akomodohen me 1 person të rritur në një dhomë paguajnë cmimin e plotë të paketës
——————————————————
DOGANA
➤ Hyrja në shtetin e Greqisë mund të realizohet vetëm me pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj
——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi në dhome teke (single) është me ekstra pagesë në vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjeç dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmëria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë përgjegjësi e vetë Operatorëve Lokalë që mundësojnë këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.

——————————————————

Të sugjeruara
NAPOLI - KAPRI - AMALFI –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔸 26 Prill 🔹3 Maj 🔹10 Maj 🔹17 Maj 🔹24 Maj
Shiko Detaje
PARIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔸 26 Prill 🔹8 Maj 🔹16 Maj
Shiko Detaje
DUBROVNIK – 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 🔸 30 Mars
Shiko Detaje
STOCKHOLM - Ishujt e Arkipelargut Suedez –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔹 5 Maj 🔹 19 Maj 🔹 26 Maj
Shiko Detaje
TOSKANA - FIRENZE - BOLOGNA - PIZA – 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔹19 Prill 🔹26 Prill 🔸1 Maj 🔸4 Maj 🔸10 Maj 🔸17 Maj
Shiko Detaje
ALBEROBELLO - MATERA - ALTAMURA - POLIGNANO A MARE - BARI –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje🔹19 Prill 🔹26 Prill 🔸3 Maj 🔹4 Maj 🔸10 Maj 🔸17 Maj
Shiko Detaje