VENECIA – VERONA – LIQENI GARDA — 4 Dite (3 Nete)➡ Nisje 23 Mars

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJME
🔹VENEZIA
🔸VERONA
🔸Liqeni GARDA

.

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇

Nisje 23 Mars— 4 Ditë (3 Netë) — Cmimi 349€

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1

Paraqitja ne aeroportin e Tiranes minimumi 2 ore perpara nisjes dhe prezantimi me guiden.
Nisja nga Tirana ne oren 5:55 dhe mberritja ne aeroportin e Verones ne oren 7:45.

Pas mberritjes do te fillojme turin e liqenit Garda ne shoqerine e guides.
Ndalesa e parë do të jete Limone Sul Garda. Vizitë rreth 1 orë. Nisja më pas per në Riva del Garda. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Vazhdimi i turit te liqenit Garda në Malcesine dhe në Garda dhe pas vizites se dy qytezave liqenore, turi i liqenit Garda do te perfundoje me vizite ne qytezen piktoreske Sirmione dhe keshtjellen Scaligero. Pas vizites ne Sirmione udhetojme per ne Verona.
Akomodimi ne hotel ne Verona


DITA 2:

*Mëngjesi në hotel.
*Fillojme vizita ne Verona me nje shetitje ne mes te romances ne qytetin e dashurisë, ku mund te gjeni ende deshmite e tragjedisë Shekspiriane ne ballkonin e famshem te Romeos dhe Xhulietes.
Verona ishte një qytet i rëndësishëm romak dhe është i pasur në zona arkeologjike, më i madhi i të cilave është Arena Romake dhe rrugët e ngushta të veshura me pallate të bukura që përbëjnë qendrën historike.
*Pas vizites ne Verona udhetojme per ne Padova. Vizite e qytetit duke filluar nga Piazza dei signori dhe Palazzo dela Ragione, per te vazhduar me Villa Pisani, Prato della Vale dhe Piazza del Santo.
*Pas viztes ne Padova udhetojme ne Mestre, Venecia.
Akomodimi ne hotel ne Mestre

 

DITA 3:

Mëngjesi në hotel.
*Pas mengjesit vizitojme qytetin e mrekullueshem duke filluar me Sheshin e San Markos ne zemer te Venecias, duke perfshire vizite te Bazilikes se San Markos, Pallati Doge , Uren e famshme te Psheretimave, Kishen e San Xhovani si dhe shume monumente te tjera te ketij sheshi.
*Vazhdimi i turit me pas me gondola  (psionale pagese ekstra) (kohezgjatja 35 – 45min) i cili do te ishte nje nga aktivitetet me esenciale gjate vizites suaj ne kete qytet. Gjate kesaj shetitje do te vizitoni pjese te qytetit, te arritshme vetem me kete lloj mjeti, unik , sic eshte dhe vete Venecia. Do te beni nje shetitje te dominuar nga hijeshia e Pallateve Veneciane dhe do te perjetoni ate epoke kur gondolat ishin mjeti kryesor i transportit per aristokracine Veneciane. Itinerari i gondoles  krijon mundesine te vizitoni Kishen e famshme Baroke , Operan La Fenice, Pallatin e Ca Darios,  Kisha San Moise, shtepine  e Mozartit ne Venecia dhe pallate te shumta te stilit Gotik dhe Bizantin, qe i bejne jehone asaj kohe te ndritshme te zhvillimit te Republikes se Venecias (Serenissima Republic).
*Fjetia ne Mestre, Venecia

 

DITA 4

Mëngjesi në hotel.
Pas mëngjesit kohe e lire per te vizituar dhe shetitur ne Venecia.
Nisja ne oren 15:00 per ne aeroportin e Trevizos.
Nisja ne oren 17:55 nga aeroporti i Trevizos dhe mberritja ne Tirane ne oren 19:25

Në çmim përfshihet

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Verona dhe Trevizo – Tiranë.
2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel për 1 natë në Verona dhe 2 netë në Mestre, Venecia
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 30x 20cm deri ne 10 kg. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

.

Në çmim nuk përfshihet

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
3. Drekat dhe Darkat
4. Taksa dhe bileta e anijes per hyrjen ne Venecia 20€

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Nga aeroporti Nene Tereza, ku duhet te paraqiteni minimumi 2 ore perpara
——————————————————-
DOGANA
1) Pashaporte me vlefshmeri minimumi 3 muaj
2) Nuk duhet te keni kaluar ne 6 muaj e fundit me shume se 90 dite qendrimi ne vendet e BE
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

Të sugjeruara
PLAZH NË ZAKYNTHOS – All Inclusive - Zante Royal Resort 4⭐ – 6 Ditë (5 Netë) ➡ Nisje 6, 13, 20, 27 Qershor / 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
Zakynthos ne sherbimin ALL INCLUSIVE me akomodim ne Zante Royal Resort 4* dhe eksplorimi i plazheve me te bukura si Navagios Beach (eskursion me traget), Zante Aqua Village, Porto Zoro, Laganas Beach. Resorti i pozicionuar buze plazhit
Shiko Detaje
Pranverë në LEFKADA –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 8 Prill / 29 Prill
Pranvere me arome plazhi... ne ishullin e bukur te Lefkades
Shiko Detaje
ATHINE — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 23 Mars
A keni vizituar Tempullin e Zeusit...
Shiko Detaje
Plazh ne HOTEL VILA PETRA SUPERIOR 4 Yje, BUDVA (All Inclusive) – Fillon nga 267€
Akomodim ne hotel Vila Petra Superior 4 Yje ne Budva, Becici, buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive (dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit)
Shiko Detaje
VENECIA - VERONA - LIQENI GARDA — 4 Dite (3 Nete)➡ Nisje 23 Mars
Eja provo nje shtetije fantastike me gondola ne Venecia
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 28 Prill
Te gjithe klientet tone e thojne: "Ky eshte Nje Udhetim Mbreslenes, te skalitet ne emcione te forta"
Shiko Detaje