SOFIE — 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 24 Nentor / 27 Nentor / 24 Dhjetor

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJME
🔹SOFIA
🔸Shkup
.

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
FESTAT E NENTORIT
Nisje 24 Nentor — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 129€
Nisje 27 Nentor — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 129€
👇👇👇
KRISHTLINDJE
Nisje 24 Dhjetor — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 129€
👇👇
Akomodimi ne hotel me 4 Yje ne Sofie

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1:

➤ Tirana në orën 05:00  nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Durres në orën 04:00  nga pallati sportit
Vazhdojme udhetimit per ne Sofie duke pershkruar territorin e Maqedonise.
Ndalese ne qytetin e Shkupit per pushim dhe per te vizituar qytetin , qendra e Shkupit, Carshia, Sheshi Aleksander, etj,
Pas vizites ne Shkup, vazhdimi udhetimit per ne Sofie
Mberritja ne Sofie dhe sistemi ne hotel.
Mbremje e lire

 

DITA 2:

Mëngjesi në Hotel.
Pas mengjesit ne shoqerine e guides fillojma vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit, nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha Shën Nedelia, Statuja Shën Sofia, Kisha Shën Petka Samardjiiska dhe Kisha Cifute Synagogue.
Per te vazhduar me pas turin tek Tregu Qendror, ne pallatin Presidencial si edhe Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve dhe. Teatri Kombëtar “Ivan Vazov”.
Turi i Sofies se bukur vazhdon ne arktiketuat e saj unikale duke vizituar Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha Shën Sofia dhe Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt.
Pas perfundimit te vizitave, pasditja kohe e lire per shoping.
Mbremje e lire

 

DITA 3:

Mëngjesi në Hotel.
Pas mengjesit nisemi për në Shqiperi.
Ndalesa per pushime gjate rruges dhe mberritja ne Tirane dhe Durres ne mbremje

.

Në çmim përfshihet

1. Transporti vajtje – ardhje sipas programit me autobuz / minibuz turistik
2. Akomodimi ne hotel 4 Yje ne Sofie per 2 nete
3. Mengjeset dhe Darkat ne hotel
4. Guida (shoqëruesi)

Në çmim nuk përfshihet

a) Drekat
b) Hyrjet në monumente turistike kulturore – historike dhe muze
c) Taksa lokale 1,5 euro personi per nate e cila ne recepsionin e hotelit

Shenime:

►Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 5:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 4:00 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11,99 vjeç paguajnë 89€ për akomodim me 2 persona të rritur në një dhomë
➤ Nëse fëmijët akomodohen me 1 person të rritur në një dhomë paguajnë cmimin e plotë të paketës
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë me vlefshmëri minimumi 6 muaj

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, eskursioneve dhe cdo aktivitet tjeter lokal mund te ndryshojne dhe jane pergjegjesi e vete Operatoreve Lokale qe mundesojne keto shitje.
Per cdo ndryshim ne lidhje me keto aktivitete, klienti lajmerohet perpara kryerjes se sherbimit.
——————————————————

Të sugjeruara
DUBROVNIK – CAVTAT — (All Inclusive) –– 2 Ditë (1 Netë) ➡ Nisje 30 Shtator / 7 Tetor / 14 Tetor / 21 Tetor / 28 Tetor
Paketa me e kerkuar e stines: Dubrovnik magjik nje nje super resort All Inclusive
Shiko Detaje
VARSHAVE – KRAKOV – BERLIN — 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 26 Nëntor
Tur në Europën lindore, nga Berlini në Varshavë...
Shiko Detaje
ROMË – VATIKAN - FIRENCE - TOSKANA –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 26 Nëntor
Nga madhështia e Koloseut tek magjia e Mikelangelos në kishat e Vatikanit.... dhe peisazhet piktoreske te Toskanës
Shiko Detaje
SARAJEVE (Feste me Muzike Live) –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 13 Tetor / 24 Nentor / 27 Nentor / 24 Dhjetor
Vizite ne 4 destinacione: Sarajeve, Mostar, Medjugore, Ujverat e Kravices.
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 19 Shtator / 26 Nentor / 24 Dhjetor
Vlerësime nga grupet e mëpërparshme: "Ky është një udhetim mbresëlënës, peisazhet të skaliten në kujtesë "
Shiko Detaje
DUBROVNIK - CAVTAT - KOTOR -- (All Inclusive) –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 29 Shtator / 6 Tetor / 13 Tetor
Paketa me e kerkuar e stines: Dubrovnik magjik nje nje super resort All Inclusive
Shiko Detaje