ALBEROBELLO – MATERA – ALTAMURA – POLIGNANO A MARE – BARI –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje🔹19 Prill 🔹26 Prill 🔸3 Maj 🔹4 Maj 🔸10 Maj 🔸17 Maj

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJMË
🔹Matera
🔹Altamura
🔸Alberobello
🔸Polignano a Mare
🔸Bari

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHËTIM DO TË REALIZOHET NË DATAT E MËPOSHTME

👇👇👇
MUAJI PRILL 2024
Nisje 19 Prill — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 149€
Nisje 26 Prill — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 149€
👇👇👇
MUAJI MAJ 2024
Nisje 3 Maj — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 149€
Nisje 4 Maj — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 149€
Nisje 10 Maj — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 149€
Nisje 17 Maj — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 149€
⭐⭐⭐⭐
HOTELET
Akomodimi në Hotel 3 Yje ose 4 Yje në zonën e Barit për 1 natë

▶▶▶▶◀◀◀◀
Oraret e fluturimit sipas datave të tureve
🔸 Turi 19-20 Prill
Nisja 19 Prill ora 8:15 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 9:15
Kthimi 20 Prill ora 18:50 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 19:50
🔸 Turi 26-27 Prill
Nisja 26 Prill ora 8:15 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 9:15
Kthimi 27 Prill ora 18:50 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 19:50
🔹 Turi 3-4 Maj
Nisja 3 Maj ora 8:15 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 9:15
Kthimi 4 Maj ora 18:50 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 19:50
🔸 Turi 4-5 Maj
Nisja 4 Maj ora 11:25 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 12:30
Kthimi 5 Maj ora 23:50 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 00:45
🔹 Turi 10-11 Maj
Nisja 10 Maj ora 8:15 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 9:15
Kthimi 11 Maj ora 18:50 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 19:50
🔹 Turi 17-18 Maj
Nisja 17 Maj ora 8:15 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 9:15
Kthimi 18 Maj ora 18:50 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 19:50

PROGRAMI I DETAJUAR

Dita 1: MATERA – ALTAMURA – BARI

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin 2 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë – Bari. Nisja në orën 11:35 nga aeroporti i Tiranës. Mbërritja në Bari në orën 12:35.
Udhetojme me autobuz ne qytetin e Materas qyteti i gurte me rrugicat e shumta , ku vizitohet Piazza Vittore Veneto , Banka di Napoli , Piazza San Pietro Caveoso, Piazza San Giovanni dje Kisha e San Pjeter Barizano , Basilica Cattedrale di Matera dhe “Maria Santissima della Bruna” ballkonet panoramik me pamje nga qyteti i vjeter Sassi di Matera.
Vizita me pas vazhdon ne shpellat dhe muzet ku tregohen se si njerzit kane jetuar me perpara ne kete qytet.
Matera eshte i njohur gjithashtu si nje nder lokaconet ne 2021 ku eshte xhiruar filmi i James Bond “No time to die “.
Largohemi nga Matera dhe 20 km me tutje vizitojme nje tjeter destinacion te mrekullueshem te Puglias, si qyteti i Altamures
Ne Altamura vizitat fillojne nga Porta Bari ,Qendra historike e Altamures, Piazza e Republikes , Porta Matera ,Piazza e Resistences, Katedralja e Maria Asunte dhe Piazza Duomo.
Altamura konsiderohet si vendi ku behet buka me e mire e Italise dhe vendi ku jane shpikur brioshat.
Pas vizites ne Altamura, kthmi ne Bari.
Akomodimi ne hotel

 

Dita 2: ALBEROBELLO – POLIGNANO A MARE – BARI

Mëngjesi në Hotel.
Nisja për në Alberobello per te vizituar qytetin me unikal ne Jugun e Italise.
Vizitë e Shtëpive Tradicionale Konike Trullo , monumente te mbrojtura nga Unesco.
Pas vizites ne Alberobello udhetojme per ne Polignano a Mare. Vizite e shkruter e qytetit bregdetar.
Nisja me per ne Bari ku ne shqoerine e guides vizitojme Monumenteve kryesore të Qytetit: si Katedralja San Sabino, Basilica San Nicola, Kështjella Normanno Svevo, Piazza Mercantile
Pas vizites se Barit kohe e lire per shijuar darke dhe transferta per ne aeroportin e Barit
Nisja ne 22:30 nga Bari dhe Kthimi ne 23:30 ne Tirane

Shikoni një paketë të ngjashme kliko këtu

Në çmim përfshihet

1. Biletat e avionit Tirane – Bari – Tirane
2. Transport me autobuz sipas programit
3. Akomodimi ne hotel per 1 nate ne Bari me mengjes
4. Guida sipas programit
5. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 30x 20cm deri në 10 kg. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në çmim nuk përfshihet

a. Drekat dhe Darka gjatë udhëtimit
b. Biletat e hyrjes në Muze dhe Monumente Turistike
c. Taksat e qyteteve (paguhen në recepsion pas check out nga hoteli)

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshtë:
➤ Nga aeroporti Nënë Tereza, ku duhet të paraqiteni minimumi 2 orë përpara
——————————————————-
DOGANA
1) Pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj
2) Nuk duhet të keni kaluar në 3 muaj e fundit më shumë se 90 ditë qëndrimi në vendet e BE
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi në dhome teke (single) është me ekstra pagesë në vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevatë teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjeç dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmëria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë pergjegjësi e vetë Operatorëve Lokale që mundësojne këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.

——————————————————

Të sugjeruara
NAPOLI - KAPRI - AMALFI –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔸 26 Prill 🔹3 Maj 🔹10 Maj 🔹17 Maj 🔹24 Maj
Shiko Detaje
PARIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔸 26 Prill 🔹8 Maj 🔹16 Maj
Shiko Detaje
DUBROVNIK – 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 🔸 30 Mars
Shiko Detaje
STOCKHOLM - Ishujt e Arkipelargut Suedez –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔹 5 Maj 🔹 19 Maj 🔹 26 Maj
Shiko Detaje
TOSKANA - FIRENZE - BOLOGNA - PIZA – 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔹19 Prill 🔹26 Prill 🔸1 Maj 🔸4 Maj 🔸10 Maj 🔸17 Maj
Shiko Detaje
ALBEROBELLO - MATERA - ALTAMURA - POLIGNANO A MARE - BARI –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje🔹19 Prill 🔹26 Prill 🔸3 Maj 🔹4 Maj 🔸10 Maj 🔸17 Maj
Shiko Detaje