CANAKALE – IZMIR – PAMUKALE – BURSA –– 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 27 Prill

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJME
🔸Canakale
🔹Izmir
🔸Efes
🔸Pamukale
🔹Bursa

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI PRILL

Nisje 27 Prill — 5 Dite (4 Nete) — Cmimi 289€
👇👇
Akomdodimi ne hotele: Canakale (1 nate), Izmir (1 nate), Denizli, Pamukale (1 nate), Bursa (1 nate)

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1

-Nisja nga Tirana ne oren 19:00 (te nje dite me perpara)
-Nisja nga Durresi ne oren 18:30 (te nje dite me perpara)
-Nisja nga Elbasani ne oren 19:30 (te nje dite me perpara)
*Vazhdojmë udhëtimin në drejtim të Turqisë, nëpërmjet Selanikut. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Pas kryerjes së formaliteteve kufitare mbërrijmë në Canakale në pjesen Europiane të qytetit, ku është i lokalizuar edhe qytet antik i Canakales i njohur ndryshe si Troja. Vazhdimi i udhëtimit me traget ku kalojmë në pjesën Aziatike të Canakales, ku ndodhet edhe qëndra e qytetit.
Akomodimi në hotel në qëndër të qytetit.
Kohë e lirë për të pushuar dhe me pas në shoqërine e guides, vizitojmë qytetin bregdetar të famshem për betejen e Ataturkut që ndryshoi Turqinë duke e shndërruar në shtetin që është sot, ku ndër atraksionet përmendin kalin e Trojës (në qënder të qytetit), bulevardin “Lungomare”, etj.
Mbrëmja e lirë.


DITA 2:

Mëngjesi në hotel. Vazhdimi i udhëtimit tonë drejt Izmirit.
Pas mbërritjes në Izmir vizitojmë Parkun Botanik Zoologjik të Izmirit (me i madhi në Turqi). I shtrirë në një sipërfaqe prej 450,000 m2. Kopshti është i ndërtuar që të vizitoni në habitate reale, janë mbi 2600 kafshë të egra nga 138 specie të ndryshme. Një eksperience për tu mos u humbur.
Pas vizitës së kopshtit zoologjik (i pozicionar në periferi të qytetit) akomodohemi në hotel në qëndër të Izmirit.
Në shoqerinë e guidës vazhdojmë vizitat e qytetit si: Sheshi Konak, Ora e Izmirit, Bulevardin buzë detit “Lungomare”, etj. Vazhdojme vizitat drejt atraksionit “Ashensori”, një kullë e vjetër e ndërtuar që në vitin 1907, ku për vite ka shërbyer si lidhje midis rivierës së Imirit dhe qytetit të dikurshem i ndërtuar në kodër. Në ditet e sotme, kulla me ashensorin e vjetër në brëndesi, të ofron një peisazh 360 gradë të qytetit Izmir.
Mbrëmja e lirë për të shëtitur në bulevardin buzë detit “Lungomare”, ku ndodhen kafene dhe restorante të shumta.


DITA 3

Pas mëngjesit në hotel nisja në drejtim të Pamukales për të shijuar mrekulline e natyrës – Vaskat e Ujërave Termale të Pamukales.
Gjatë rrugës do të bejmë një ndalesë në qytetin antik të Efes, i cili daton në shekullin e V para Krishtit, vizitë në Bibloteken Celsus e cila u ndertua në vitin 114 – 135. Ajo është e dyta më e madhe pas Aleksandrisë dhe përfaqëson kulmin e mendimit Arkitektonik Helenistik.
Pas vizitës në qytetin e Efes, vazhdojmë udhëtimin për në Denezli (qyteti i Pamukales). Mberritja në Pamukale ku vizitojmë Ujërat Termale, me fame botërore të Pamukale-së, që quhet ndryshe Kështjella e Pambukut. Vizitë në Pishinën e Kleopatrës dhe në Kodrën e Pambuktë. Kohë e lirë për të shijuar, për të bërë plazh dhe per tu larë në ujin ngjyrë blu të Pamukales.
Akomodimi në hotel në Pamukale. Pasdite vizitë në qytetin e Denizlisë.

 

DITA 4

Mëngjesi në hotel. Pas mëngjesit udhëtojmë drejt qytetit të Bursës.
Mberritja në Bursa dhe akomodimi në hotel.
Pas akomodimit në shoqërinë e guidës vizitojmë Tregun e Pëlhurave, Koza Han, Xhamia Jeshile, Xhamia e Madhe etj.
Vazhdimi i ditës për shopping në qëndrat tregtare të Bursës.
Mbrëmja e lire.

 

DITA 5

Mëngjesi në hotel.
Nisja drejt Shqipërisë duke udhëtuar nga segmenti Bursa – Selanik – Tirana
Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës për pushime.
Mberritja në Tiranë dhe Durrës në mbrëmje.

.

Në çmim përfshihet

1) Transporti sipas programi me autobus / minibus turistik
2) Akomodimi per 4 ne hotel 3Yje dhe 4 Yje:
“1 nate ne Canakale, 1 nate ne Izmir, 1 nate ne Denizli, 1 nate ne Bursa”
3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
4) Guida (Shoqeruesi) gjate diteve te udhetimit

.

Në çmim nuk përfshihet

a) Drekat dhe Darkat
b) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe kopesht zoologjik:

 

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet nje dite me perpara si me poshte:
➤ Tirana në orën 19:00  nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Durres ne oren 18:00 nga pallati sportit
➤ Elbasan ne oren 19:30 nga kryqezimi i Cerrikut
——————————————————-
DOGANA

1) Per kete udhetimi per kalimin e doganes nevojitet pashaporta. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Per te hyre ne shtetin e Turqise, ju duhet te keni mbi 150 dite vlefshmeri nga datat e skadences ne pashaporte.
2, a) KUJDES… Nese keni vlefshmeri skadence ne pashaporte nga 150 – 90 dite atehere ju nevojitet te paguani nje vize turistike (85 euro) e cila paguhet ne dogane per te hyre ne Turqi.
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

Të sugjeruara
PLAZH NË ZAKYNTHOS – All Inclusive - Zante Royal Resort 4⭐ – 6 Ditë (5 Netë) ➡ Nisje 6, 13, 20, 27 Qershor / 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
Zakynthos ne sherbimin ALL INCLUSIVE me akomodim ne Zante Royal Resort 4* dhe eksplorimi i plazheve me te bukura si Navagios Beach (eskursion me traget), Zante Aqua Village, Porto Zoro, Laganas Beach. Resorti i pozicionuar buze plazhit
Shiko Detaje
Pranverë në LEFKADA –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 8 Prill / 29 Prill
Pranvere me arome plazhi... ne ishullin e bukur te Lefkades
Shiko Detaje
ATHINE — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 23 Mars
A keni vizituar Tempullin e Zeusit...
Shiko Detaje
Plazh ne HOTEL VILA PETRA SUPERIOR 4 Yje, BUDVA (All Inclusive) – Fillon nga 267€
Akomodim ne hotel Vila Petra Superior 4 Yje ne Budva, Becici, buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive (dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit)
Shiko Detaje
VENECIA - VERONA - LIQENI GARDA — 4 Dite (3 Nete)➡ Nisje 23 Mars
Eja provo nje shtetije fantastike me gondola ne Venecia
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 28 Prill
Te gjithe klientet tone e thojne: "Ky eshte Nje Udhetim Mbreslenes, te skalitet ne emcione te forta"
Shiko Detaje