BREZOVIC – PRIZREN — 2 Dite (1 Nate) ➡ Nisje 18 Shkurt

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:

VIZITOJME
🔹Brezovic (ski)
🔹Prevall (ski)
🔸Prizren

▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE
👇👇👇
MUAJI SHKURT

Nisje 18 Shkurt — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 55€
👇

►Akomodimi ne Hotel 4 Yje ne Prizrenin e vjeter

PROGRAMI I DETAJUAR

Dita parë: PRIZREN

*Nisemi nga Tirana nga Sheshi Piazza (mbrapa Muzeut Kombetar), ku pas takimit me guiden bëhet nisja për në Kosovë.
*Pas ndalesës se shkurtër rrugës për kafe në Reps, vazhdojme perseri udhetimin drejt Prizrenit
*Ne shoqerine e guides vizite e qytetit te Prizrenit duke filluar nga shtepia e Lidhjes se Prizrenit per te shetitur me pas ne kalldremet e qytetit te vjeter duke vizituar xhamine me kupola blu, cezmja e vjeter, ura e gurit, carshia dhe kalane e qytetit nga ku do te mund te shijoni panoramen e plote te qytetit.
Akomodimi ne hoteli.
Pasdite mund te vizitoni edhe 2 qendrat tregtare me te medha ne Prizren si GALERIA dhe ABI CARSHI per shopping
Mbremja e lire

 

Dita dytë: SKI NE BREZOVIC

Pas mengjesit ne hotel vazhdojme perseri udhetimin ne Malet e Sharrit drejt Brezovice
Mberritja ne Brezovice dhe kohe e lire per sportet dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore.
Ne Brezovic ndodhen 3 teleferik per tu transferuar ne pistat ne qafen e Maleve te Sharrit. 
Pistat e skijimit janë të ndarë sipas ketegorisë së vështirsisë, ku ju mund te beni ski, snowboard ose te luani “si femije” me slita.
Brezovica ofron rehatinë e skijimit për këdo. Ku per te apasionuarit mundet te bejne xhiro dhe me Motorr Bore.
Gjithashtu prane pistes do të konusmohet edhe dreka e cila është e lirë ne restorantet me gatimet e zones.
*Qendrimi ne Brezovice deri ne oren 15:30
*Nisja drejt Tirane dhe Durres. Kthimi ne darke.

.

Në çmim përfshihet

1) Transporti sipas programit me autobus / minibus turistik
2) Akomodimi hotel 4 ne Prizren
3) Mengjesi ne restorantin e hotelit
4) Guida (Shoqeruesi) gjate diteve te udhetimit

Në çmim nuk përfshihet

A) Drekat dhe Darkat
B) Pajisjet e skive dhe teleferiku

.

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirana në orën 7:00  nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Durres ne oren 6:00 nga pallati sportit
——————————————————-
DOGANA
Per kete udhetimi per kalimin e doganes nevojitet:
1) Karta Identitetit ose Pashaporta. Kujdes mjeti  identifikues ( Pashaporta ose Karta Identitetit) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure
► Operatori nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Të sugjeruara
PLAZH NË ZAKYNTHOS – All Inclusive - Zante Royal Resort 4⭐ – 6 Ditë (5 Netë) ➡ Nisje 6, 13, 20, 27 Qershor / 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
Zakynthos ne sherbimin ALL INCLUSIVE me akomodim ne Zante Royal Resort 4* dhe eksplorimi i plazheve me te bukura si Navagios Beach (eskursion me traget), Zante Aqua Village, Porto Zoro, Laganas Beach. Resorti i pozicionuar buze plazhit
Shiko Detaje
Pranverë në LEFKADA –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 8 Prill / 29 Prill
Pranvere me arome plazhi... ne ishullin e bukur te Lefkades
Shiko Detaje
ATHINE — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 23 Mars
A keni vizituar Tempullin e Zeusit...
Shiko Detaje
Plazh ne HOTEL VILA PETRA SUPERIOR 4 Yje, BUDVA (All Inclusive) – Fillon nga 267€
Akomodim ne hotel Vila Petra Superior 4 Yje ne Budva, Becici, buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive (dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit)
Shiko Detaje
VENECIA - VERONA - LIQENI GARDA — 4 Dite (3 Nete)➡ Nisje 23 Mars
Eja provo nje shtetije fantastike me gondola ne Venecia
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 28 Prill
Te gjithe klientet tone e thojne: "Ky eshte Nje Udhetim Mbreslenes, te skalitet ne emcione te forta"
Shiko Detaje