BARCELONE — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 28 Prill

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:

VIZITOJME
🔹BARCELONE

.

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇

Nisje 28 Prill — 4 Ditë (3 Netë) — Cmimi 439€

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin minimumi 2 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë – Barcelonë. Nisja në orën 18.50 nga aeroporti i Tiranës. Mbërritja në Barcelonë në orën 21:40.
Pasi dot të mbarojmë procedurat në aeroport nisemi per tu akomoduar ne hotel. Mbremje e lire


DITA 2:

Mëngjesi në hotel.
Në mëngjes do të vizitojmë fillimisht  Sheshin Espanja si dhe kodrën Montjuik ku gjenden Muzeu Kombëtar i Artit Katalan, Kullat Veneciane, Panairi I Barcelones i vitit 1926, Stadiumet e Lojerave Olimpike Barcelona ’92. Do të zbesim kodrën edhe do të vizitojmë Portin e Krociereve ku gjendet Mirador de Colom, statuja e Kristofor Kolombit, Bulevardin Las Ramblas si dhe një prej veprave arkitekturore të Antoni Gaudit, Palau Guell si dhe sheshi i mrekullueshëm Reial. Më pas do të shkojmë për të vizituar Akuariumin e Barcelonës dhe ku do të qëndrojmë për drekë. Në pasdite do te kalojmë nga lagjia tradicionale e Barcelonës, Barceloneta. vizitojmë Katedralen e Shën Eulalisë, Urën e Peshkopëve, Sheshin San Jaume, si dhe lagjen gotike të Barcelonës si dhe Muzeun e Pablo Picasso.
Kthim në hotel.


DITA 3

Mëngjesi në hotel.
Nisemi per te vizituar nje nga atraksionet me te jashtezakonshme arkitektonike te Barcelones ku do na krijohet ideja se jemi ne Dubai, do vizitojme kompleksin hotelier WELA,I larte 99 m dhe I ndertuar ne vitin 1999 ,Pas kesaj do te vizitojme Krenarine e Barcelones ,kryevepren e Antonio Gaudi Baziliken Sagrada Familia e cila eshte parashikuar te perfundoje me rastin e 100 vjetorit te fillimit te punimeve ne vitin 2026 .Pas vizites ne Sagrada di Familia do te nisemi per te vizituar parkun Guell nje park i nisur nga Gaudi por qe nuk arriti te perfundohej.Me pas vizita jone do te vazhdoje ne Mitikun e Barcelones ne stadiumin Camp Nou.
Gjatë pasdites, shëtitje në bulevardin Passeig de Gracia, bulevardi me markat më të mira në qytet si dhe vendi ku gjenden Vilat me arkitekturën më të veçantë në qytet si Casa Mila, Majestic hotel, Casa Batllo, Casa Amatller, Casa Lleo i Morera dhe sheshi qendror i qytetit, Plaça Catalunya, vendi ku gjendet statuja e Cesk Macia.
Ne mbremje do mund te bejme nje vizite ne Fontana Magica, per te shijuar shfaqien me dritat te nje atraksioneve me mbreselenes te Barcelones.
Pas vizitave kthimi ne hotel

 

DITA 4

Mengjesi ne hotel.
Paradite, vizitë në Manastirin e Montserrat. Pas kthimit nga Manastiri Monserrat, pasdite kohe e lire per shoping.
Rreth ores 18:30 transferta ne aeroportin e Barcelones.
Nisja nga Barcelona në orën 22.20. Mbërritja në Tiranë në orën 00:50.  

.

Në çmim përfshihet

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Barcelonë – Tiranë.
2. Transfertat ne hotel dhe Shëtitjet me autobus ne Barcelonë
3. Transferta ne manastirin e Montserrat
4. Akomodim në hotel 4 yje për 3 netë në Barcelonë.
5. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
6. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
7. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 23cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
.

Në çmim nuk përfshihet

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Drekat dhe Darkat
3. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
—-
Hyrjet opsionale ne Barcelone
a. Sagrada Familia – 35 € per person
b. Parku Guell – 15 € per person
c. Stadiumi i Barcelonës – 35 € për person,
d. Aquariumi i Barcelonës – 25 € për person,

Sagrada Familia dhe Paku Guell paguhen paraprakisht tek zyra pasi blerja e biletatve te tyre behet vetem online dhe ne avance perpara se te rezaurohen vendet

 

.

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Nga aeroporti Nene Tereza, ku duhet te paraqiteni minimumi 2 ore perpara
——————————————————-
DOGANA
1) Pashaporte me vlefshmeri minimumi 6 muaj
2) Nuk duhet te keni kaluar ne 6 muaj e fundit me shume se 90 dite qendrimi ne vendet e BE

——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure
——————————————————

Të sugjeruara
PLAZH NË ZAKYNTHOS – All Inclusive - Zante Royal Resort 4⭐ – 6 Ditë (5 Netë) ➡ Nisje 6, 13, 20, 27 Qershor / 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
Zakynthos ne sherbimin ALL INCLUSIVE me akomodim ne Zante Royal Resort 4* dhe eksplorimi i plazheve me te bukura si Navagios Beach (eskursion me traget), Zante Aqua Village, Porto Zoro, Laganas Beach. Resorti i pozicionuar buze plazhit
Shiko Detaje
Pranverë në LEFKADA –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 8 Prill / 29 Prill
Pranvere me arome plazhi... ne ishullin e bukur te Lefkades
Shiko Detaje
ATHINE — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 23 Mars
A keni vizituar Tempullin e Zeusit...
Shiko Detaje
Plazh ne HOTEL VILA PETRA SUPERIOR 4 Yje, BUDVA (All Inclusive) – Fillon nga 267€
Akomodim ne hotel Vila Petra Superior 4 Yje ne Budva, Becici, buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive (dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit)
Shiko Detaje
VENECIA - VERONA - LIQENI GARDA — 4 Dite (3 Nete)➡ Nisje 23 Mars
Eja provo nje shtetije fantastike me gondola ne Venecia
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 28 Prill
Te gjithe klientet tone e thojne: "Ky eshte Nje Udhetim Mbreslenes, te skalitet ne emcione te forta"
Shiko Detaje