BARCELONE – MADRID – VALENCIA — 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 27 Nëntor / 25 Dhjetor

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:

VIZITOJME
🔹Barcelonë
🔹Rivieren e Katalonjës
🔹Valencia
🔹Madrid

.

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
FESTAT E NENTORIT

Nisje 27 Nëntor  — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 549€
👇👇👇
KRISHTLINDJE

Nisje 25 Dhjetor  — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 549€
👇👇
Akomodimi në hotel në Barcelonë për 2 netë, në Valencia për një 1 natë, në Madrid për një 1 natë

 

PROGRAMI I DETAJUAR

Dita 1: BARCELONE

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin minimumi 2 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë – Barcelonë. Nisja në orën 18:10 nga aeroporti i Tiranës. Mbërritja në Barcelonë në orën 21:00.
Pas mbarimit të procedurave doganore në aeroport nisemi për tu akomoduar në hotel.


Dita 2: BARCELONE

Mëngjesi në hotel.
Në mëngjes do të vizitojmë fillimisht Sheshin Espania si dhe kodrën Montjuik ku gjenden Muzeu Kombëtar i Artit Katalan, Kullat Veneciane, Panairi i Barcelones i vitit 1926, Stadiumet e Lojerave Olimpike Barcelona ’92. Do të zbesim kodrën edhe do të vizitojmë Portin e Krociereve ku gjendet Mirador de Colom, statuja e Kristofor Kolombit, Bulevardin Las Ramblas për të vazhduar më pas në krenarinë e Barcelones, kryeveprën e Antonio Gaudi Baziliken Sagrada Familia e cila është parashikuar të përfundojë me rastin e 100 vjetorit të fillimit të punimeve në vitin 2026. Pas vizitës në Sagrada di Familia do të nisemi për të vizituar parkun Guell. Vazhdojmë vizitat në mitikun e Barcelonës në stadiumin Camp Nou.
Gjatë pasdites, shëtitje në bulevardin Passeig de Gracia, bulevardi me markat më të mira në qytet si dhe vendi ku gjenden Vilat me arkitekturën më të veçantë në qytet si Casa Mila, Majestic hotel, Casa Batllo, Casa Amatller, Casa Lleo i Morera dhe sheshi qendror i qytetit, Plaça Catalunya, vendi ku gjendet statuja e Cesk Macia.
Kthimi në hotel në mbrëmje.


Dita 3: VALENCIA

Mëngjesi në hotel.
Nisja për në Valencia duke përshkruar rivierën e Katalunjës. Udhëtimi zgjat rreth 4 orë.
Pas mbërritjes në Valencia fillojmë vizitat e Monumenteve Kryesore të Valencias, si: Platha de la Reina, Palathio de Kongresos, Planetarium, Muzeu i Shkencave, etj.
Akomodimi në hotel në Valencia.

 

Dita 4: MADRID

Mëngjesi në hotel.
Nisja për në Madrid. Udhëtimi zgjat rreth 4 orë
Pas mbërritjes në Madrid, fillimisht do të shkojmë në sheshin Plaza de Toros, për të vizituar një nga arenat e Torreadorëve, për të vazhduar më pas viziten në Parkun El Retiro.
Akomodimi në hotel në Madrid dhe mbrëmje e lirë.

 

Dita 5: MADRID

Mëngjesi në hotel.
Vizitë me guidë dhe autobus në qytet. Eksploroni qytetin shumë faqesh të Madridit, me atraksionet, si: Rrugët e famshme të Gran Via dhe Kastejana, Sheshet Platha de Espanja, Puerta Del Sol dhe Puerta de Alkala, Platha de Oriente, Mayor, Puerta de la Operal, Ramales, Sakramaneto, dhe Sheshin Kolon. Vazhdohet vizita në Pallatin Mbretëror, i ndërtuar në një kështjellë të vjetër arabe dhe e ndjekur nga stili klasik, italian. Pallati Mbretëror është një nga Pallatet më të ruajtur në Europë dhe i pasur në tapete, orë dhe objekte të çmueshme. Vizita mbaron me një kalim pranë stadiumit “Santiago Bernabeu”.
Transferta për në aeroportin e Madridit. Nisja në orën 21:50 nga Madridi dhe mbërritja në orën 01:10 në Tiranë.

.

Në çmim përfshihet

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Barcelonë dhe Madrid – Tiranë.
2. Transfertat ne hotel dhe Shëtitjet me autobus ne sipas programit
3. Akomodim në hotele për 2 netë në Barcelonë, 1 natë në Valencia dhe 1 natë në Madrid
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 30 cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
.

Në çmim nuk përfshihet

a. Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
b. Drekat dhe Darkat
c. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

.

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Nga aeroporti Nënë Tereza, ku duhet të paraqiteni minimumi 2 orë perpara
——————————————————-
DOGANA
1) Pashaportë me vlefshmeri minimumi 6 muaj
2) Nuk duhet të keni kaluar në 6 muaj e fundit më shume se 90 ditë qëndrimi në vendet e BE

——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi në dhome teke (single) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, eskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë përgjegjësi e vetë Opëratorëve Lokale që mundësojne këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.

Të sugjeruara
DUBROVNIK – CAVTAT — (All Inclusive) –– 2 Ditë (1 Netë) ➡ Nisje 30 Shtator / 7 Tetor / 14 Tetor / 21 Tetor / 28 Tetor
Paketa me e kerkuar e stines: Dubrovnik magjik nje nje super resort All Inclusive
Shiko Detaje
VARSHAVE – KRAKOV – BERLIN — 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 26 Nëntor
Tur në Europën lindore, nga Berlini në Varshavë...
Shiko Detaje
ROMË – VATIKAN - FIRENCE - TOSKANA –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 26 Nëntor
Nga madhështia e Koloseut tek magjia e Mikelangelos në kishat e Vatikanit.... dhe peisazhet piktoreske te Toskanës
Shiko Detaje
SARAJEVE (Feste me Muzike Live) –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 13 Tetor / 24 Nentor / 27 Nentor / 24 Dhjetor
Vizite ne 4 destinacione: Sarajeve, Mostar, Medjugore, Ujverat e Kravices.
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 19 Shtator / 26 Nentor / 24 Dhjetor
Vlerësime nga grupet e mëpërparshme: "Ky është një udhetim mbresëlënës, peisazhet të skaliten në kujtesë "
Shiko Detaje
DUBROVNIK - CAVTAT - KOTOR -- (All Inclusive) –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 29 Shtator / 6 Tetor / 13 Tetor
Paketa me e kerkuar e stines: Dubrovnik magjik nje nje super resort All Inclusive
Shiko Detaje