STAMBOLL — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 28 Shtator / 5, 12, Tetor / 26 Nentor

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:

VIZITOJME
🔹SELANIK
🔹STAMBOLL
🔸Destinacione te Stambollit si Xhamia Blu, pallati i sullatenve Sarajet e Topkapise, Akuariumi, pallati mbreteror Dolmabahce, Kisha e Shen Sofise
🔸Shoppin ne qendrat tregtare me te medhe te Stambollit
🔸Shetitje me traget ne Bosfor
🔸Mbremje Turke me valltare dhe muzike ne Traget
.

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI SHTATOR
Nisje 28 Shtator — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 119€
👇👇
MUAJI TETOR

Nisje 5 Tetor — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 119€
Nisje 12 Tetor — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 119€
👇👇
FESTAT E NENTORIT
Nisje 26 Nentor — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 129€
👇
Akomodimi ne hotel Grand S 4 Yje ne zonen e Laleli, Stamboll

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1

Nisja do të bëhet si më poshtë një ditë përpara udhëtimit

-Nisja nga Tirana ne oren 19:00
-Nisja nga Durresi ne oren 17:30
-Nisja nga Elbasani ne oren 19:30
*Vazhdojme udhetimin ne drejtim te Stambolli, nepermjet Selanikut. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare mberrijme ne Stamboll
*Akomodimi ne hotel ne Stamboll
Pasdite kohe e lire.


DITA 2:

*Pas mengjesit ne hotel nr shoqerine e guides nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti.
Turi fillon me viziten e Xhamise Blu (nje nder simbolet e madheshtise se Stambollit), dheKishen e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse (vecantia e se ciles eshte se ne brendesi te saj do te gjeni elemente te kishes dhe xhamise te nderthura se bashku, pasi kisha e Shen Sofise u shenderruar ne xhami per disa shekuj perpara se te kthehej perseri ne kishe).
Vazhdimi i vizitave “Sarajet e Topkapise”. Vizita e Topkapise do te jete si nje udhetim ne kohe i arkitektures dhe kultures qe secili sulltan ka sjellur gjate sundimit te tij ne perandorine osmane.
*Pas mbarimit te vizitave, kohe e lire per te shopping ne pazarin e famshem turk, ne Grand Baazar
*Kthimi ne hotel
*Gjate darkes per klientet qe duan te festojne (opsionale) do te organizohet “Nata Turke” ne traget duke lundruar nen petkun e dritave te Stambollit, me darke dhe pije pa limit dhe program muzikor,


DITA 3

*Pas mengjesit ne hotel ne shoqerine e guides vahzdojme vizitat e Stambollit me akuriumin te bukur Florya, dhe muzeun Panorama 1453,  per te vazhduar me pas drejt stacioneve te trageteve Eminoy ku do te lundrojme me anije për dy – tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa dhe per tu njohur me legjenden e saj si te nje perralle.
*Pasdite do te vizitoime pallatin mbreteror te Dollmabahces me arkitekturen mbreslenese ku gershetohen motivet e perendimit dhe te lindjes.
*Pas vizites se Dolmabahces, vizite ne sheshim taksim. Kohe e lire per te shijuar darken ne restorantet e zones.
*Pas darkes kthimi ne hotel.

 

DITA 4

*Mengjesi ne hotel.
*Nisja drejt Shqiperise duke udhetuar nga segmenti Stamboll – Selanik – TIrane.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges per pushime.
Vizite qytetit te Selanikut si Kulla e Bardhe, Sheshi Aristoteli, etj.
Pas vizites ne Selanik nisemi per Tirane, Durres, Elbasan.
Mberritja ne darke.

.

Në çmim përfshihet

1) Transporti sipas programi me autobus turistik
2) Akomodimi per 3 nete ne hotel Grand S 4 Yje ne Stamboll
3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
4) Guida (Shoqeruesi) gjate diteve te udhetimit

.

Në çmim nuk përfshihet

A) Drekat dhe Darkat

B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe lundrimi me traget ne Bosfor si me poshte:
*Lundrimi ne Bosfor – 10€
*Xhamia Blu – falas
*Xhamia Agia Sofia – falas
*Istanbul Aquarium – 25€
*Sarajet e Topkaise – 30€
*Pallati Dollmabahces – 30€
*Nata Turke – 35€
*Muzeu Panorama 1453 – 20€

.

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si më poshtë një ditë përpara udhëtimit
➤ Tirana në orën 19:00  nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Durres ne oren 17:30 nga pallati sportit
➤ Elbasan ne oren 19:30 nga kryqezimi i Cerrikut
——————————————————-
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11,99 vjeç paguajnë 99€ për akomodim me 2 persona të rritur në një dhomë
➤ Nëse fëmijët akomodohen me 1 person të rritur në një dhomë paguajnë cmimin e plotë të paketës
——————————————————-
DOGANA

1) Per kete udhetimi per kalimin e doganes nevojitet pashaporta. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Per te hyre ne shtetin e Turqise, ju duhet te keni mbi 150 dite vlefshmeri nga datat e skadences ne pashaporte.
2, a) KUJDES… Nese keni vlefshmeri skadence ne pashaporte nga 150 – 90 dite atehere ju nevojitet te paguani nje vize turistike (85 euro) e cila paguhet ne dogane per te hyre ne Turqi.
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, eskursioneve dhe cdo aktivitet tjeter lokal mund te ndryshojne dhe jane pergjegjesi e vete Operatoreve Lokale qe mundesojne keto shitje.
Per cdo ndryshim ne lidhje me keto aktivitete, klienti lajmerohet perpara kryerjes se sherbimit.
——————————————————

Të sugjeruara
DUBROVNIK – CAVTAT — (All Inclusive) –– 2 Ditë (1 Netë) ➡ Nisje 30 Shtator / 7 Tetor / 14 Tetor / 21 Tetor / 28 Tetor
Paketa me e kerkuar e stines: Dubrovnik magjik nje nje super resort All Inclusive
Shiko Detaje
VARSHAVE – KRAKOV – BERLIN — 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 26 Nëntor
Tur në Europën lindore, nga Berlini në Varshavë...
Shiko Detaje
ROMË – VATIKAN - FIRENCE - TOSKANA –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 26 Nëntor
Nga madhështia e Koloseut tek magjia e Mikelangelos në kishat e Vatikanit.... dhe peisazhet piktoreske te Toskanës
Shiko Detaje
SARAJEVE (Feste me Muzike Live) –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 13 Tetor / 24 Nentor / 27 Nentor / 24 Dhjetor
Vizite ne 4 destinacione: Sarajeve, Mostar, Medjugore, Ujverat e Kravices.
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 19 Shtator / 26 Nentor / 24 Dhjetor
Vlerësime nga grupet e mëpërparshme: "Ky është një udhetim mbresëlënës, peisazhet të skaliten në kujtesë "
Shiko Detaje
DUBROVNIK - CAVTAT - KOTOR -- (All Inclusive) –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 29 Shtator / 6 Tetor / 13 Tetor
Paketa me e kerkuar e stines: Dubrovnik magjik nje nje super resort All Inclusive
Shiko Detaje