Pranverë në KORFUZ (All Inclusive) –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 24 Mars / 8 Prill / 28 Prill

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:
VIZITOJME
🔹Kelkyra (Korfuz)
🔸Pallati mbreteror i Sisit
🔸Paleokastrica
🔹Igumenice
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE
👇👇👇
MUAJI MARS

Nisje 24 Mars — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 119€ (Hotel Alexandros 4 Yje All Inclusive)
👇👇
MUAJI PRILL
Nisje 8 Prill — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 119€ (Hotel Alexandros 4 Yje All Inclusive)
Nisje 28 Prill — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 139€ (Messonghi Beach Resort 4 Yje All Inclusive + Mbremje Festive me DJ)
👇👇
Akomdodimi ne hotel Alexandros 4 Yje dhe Messonghi Beah Resort 4 Yje sipas dates se perzgjedhur, ne sherbimin All Inclusive
🎊💃
Super Mbremje Festive me DJ ne date 28 Prill. Organizim eksluziv i VEA Travel ne Resort Messonghi Beach 4 Yje 

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1: IGUMENICE – KORFUZ


-Nisja nga Tirana ne oren 23:00 (nje nate me pare)
-Nisja nga Durresi ne oren 22:00 (nje dite nate pare)
Udhetojme per ne Igumenice. Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes (Sarande) per te vazhduar me pas drejt Igumenices nga ku me traget do te lundrojme per ne ishullin e Korfuzit.
Igumenica është një qytet bregdetar në Veri të Greqisë dhe Porti Kryesor i Epirit dhe Thesprotisë dhe një nga portet më të mëdhenj për pasagjerë në Greqi, duke lidhur Veriun e Greqisë me Ishujt Jonianë dhe Italinë.
Udhëtimi me traget nga Igumenica në Korfuz zgjat rreth 1 orë e 45 minuta.
Pas mberritjes ne Korfuz, drejtohemi per ne hotel ku do bejme akomodimin ne hotel ne sherbimin All Inclusive.
Kohe e lire per te pushuar dhe shijimin e drekes ne hotel.
Pasdite nisim turin e vizitave në Pallatin e Sisit, një nga monumentet kryesore të këtij qyteti, i ndërtuar rreth shekullit XIX. – Pallati Achilleion është ndërtuar më 1890 ekskluzivisht për Perandoreshën e Austrisë, Elizabeth (sissy) Eshtë përdorur si residencë verore e Perandorit, që e emëroi Achillion, emri i heroit Grek. Pas vrasjes së tij, i është shitur Perandorit Gjerman.
Kthimi në hotel dhe shijimi i darkes.

 

DITA 2: KELKYRA (KORFUZ)

Mëngjesi në hotel.
Pas mëngjesit vizitojmë Fabrikën Koum Kouat, ku do të shikojmë sesi përgatiten pijet dhe reçelrat tradicional në Korfuz. Nisemi me pas drejt Paleokastrices ku do të vizitojmë Manastirin Bizantin,.
Kthimi ne hotel per dreke ne sherbimin All Inclusive.
Pas dreke, vizitë me guidë e Kelkyres (qytetit te Korfuzit):
– Kështjella e Vjetër është një kështjellë Veneciane në Korfuz që shtrihet në kepin ku u zhvillua qyteti i vjetër në periudhën bizantine.
– Sheshi Spianada është Monumenti më domethënës i qytetit, Thuhet se është sheshi më i madh në Ballkan. Francezët ishin ata që e kthyen Spanadën në nje shesh publik.
– Pallati i  St. Michael dhe St. George është një pallat, që ka shërbyer në origjinë si residencë e Komisionerit të lartë Britanik të Ishujve Jonianë. Vetëm nga jashtë.
– Listoni elegant pjesë e Spianada është shëtitorja më popullore dhe zemra e jetës dhe kulturës në Korfuz. Nën Harqet e Listonit sot ka kafene dhe restorante fine. Liston është ndërtuar nga Francezët më 1807 sipas shembullit të Rue de Rivoli në Paris.
– Kisha St. Spyridon është një Kishë Ortodokse ndërtuar më 1580. Mban relike të Shenjtorit St Spyridon. Eshtë kisha më famshme në Korfuz me Këmbanoren më të lartë në Ishujt Jonianë.
– Kështjella e Re e Korfuzit luajti një rol të rëndësishëm për mbrojtjen e qytetit ndaj piratëve dhe armiqve gjatë Mesjetës. E gjithë kështjella është një rrjet i ndërlikuar Galerish dhe Ndarjesh.
– Bashkia e Korfuzit ndodhet në një ndërtesë elegante të stilit Venecian, ndërtuar në fund të shekullit të 17-të. Në fillim ka shërbyer si klub fisnikësh, më pas si Teatër dhe që nga 1903 si Bashki. Vetëm nga jashtë.
*kthimi ne hotel per shijimin e darkes.


Dita 3: KORFUZ – TIRANE

Mëngjesi në Hotel.
Pas mëngjesit nisemi drejt Kanonit, vend ku na ofrohet një panoramë fantastike e Ishullit të Pondikonisit.
– Kanoni dhe Ishulli i Miut (Pontikonisi) është spoti më piktoresk i Korfuzit. Lart në kodër ndodhet një top, nga ku mund të shikohet Ishulli Miut dhe Kisha e vogël e Panagia Vlaherna, e lidhur me tokën me një rrugicë të ngushtë.
*Rreth orës 12:00 nga porti i Kelkyres udhëtojme me traget nga Korfuzi per ne Igumenice. Vazhdimi udhetimit me pas nëpermjet Igumenicës, Qafë Botës dhe Sarandës. Pushime të shkurtra gjatë rrugës dhe mbërritja në Tiranë ne darke

.

Në çmim përfshihet

1) Transporti me autobuz / minibuz turistik sipas programit
2) Akomodimi ne hotel 4 Yje ne Korfuz per 2 nete
3) Sherbimi All Inclusive per 2 netet e qendrimit ne hotel
4) Guida (shoqeruesi) gjate udhetimit
5) Bileta e tragetit Igumenice – Korfuz – Igumenice
6) Mbremje Festive me DJ ne date 28 Prill ne Turin me akomodim ne Messonghi Beach
.

Në çmim nuk përfshihet

a) Taksa lokale e ligjit te ri grek 1.5 euro nata per dhome ne hotel me 3 yje, dhe 3 euro nata per dhome ne hotel me 4 yje. Taksa paguhet ne recepsionin e hotelit nga vete klientet
b) Biletat e hyrjes ne Muze dhe Manastire.

.

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 23:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar) (nje dite perpara udhetimit)
➤ DURRËS: Ora 22:00 nga pallati sportit (nje dite perpara udhetimit)
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11,99 vjeç paguajnë 40€ me pak nga cmimi i paketes
——————————————————
DOGANA
➤ Hyrja në shtetin e Greqisë mund të realizohet vetëm me pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

Të sugjeruara
PLAZH NË ZAKYNTHOS – All Inclusive - Zante Royal Resort 4⭐ – 6 Ditë (5 Netë) ➡ Nisje 6, 13, 20, 27 Qershor / 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
Zakynthos ne sherbimin ALL INCLUSIVE me akomodim ne Zante Royal Resort 4* dhe eksplorimi i plazheve me te bukura si Navagios Beach (eskursion me traget), Zante Aqua Village, Porto Zoro, Laganas Beach. Resorti i pozicionuar buze plazhit
Shiko Detaje
Pranverë në LEFKADA –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 8 Prill / 29 Prill
Pranvere me arome plazhi... ne ishullin e bukur te Lefkades
Shiko Detaje
ATHINE — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 23 Mars
A keni vizituar Tempullin e Zeusit...
Shiko Detaje
Plazh ne HOTEL VILA PETRA SUPERIOR 4 Yje, BUDVA (All Inclusive) – Fillon nga 267€
Akomodim ne hotel Vila Petra Superior 4 Yje ne Budva, Becici, buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive (dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit)
Shiko Detaje
VENECIA - VERONA - LIQENI GARDA — 4 Dite (3 Nete)➡ Nisje 23 Mars
Eja provo nje shtetije fantastike me gondola ne Venecia
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 28 Prill
Te gjithe klientet tone e thojne: "Ky eshte Nje Udhetim Mbreslenes, te skalitet ne emcione te forta"
Shiko Detaje