ALBEROBELLO – MATERA – ALTAMURA – POLIGNANO A MARE – BARI –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 🔸6 Shtator 🔸13 Shtator 🔸20 Shtator 🔸27 Shtator

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJMË
🔹Matera
🔹Altamura
🔸Alberobello
🔸Polignano a Mare
🔸Bari

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHËTIM DO TË REALIZOHET NË DATAT E MËPOSHTME

👇👇👇
MUAJI SHTATOR 2024
Nisje 6 Shtator — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 159€
Nisje 13 Shtator — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 159€
Nisje 20 Shtator — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 159€
Nisje 27 Shtator — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 159€
👇👇👇
MUAJI TETOR 2024
Nisje 4 Tetor — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 159€
Nisje 11 Tetor — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 159€
Nisje 18 Tetor — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 159€
Nisje 25 Tetor — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 159€
⭐⭐⭐⭐
HOTELET
Akomodimi në Hotel 4 Yje në zonën e Barit për 1 natë

PROGRAMI I DETAJUAR

Dita 1: MATERA – ALTAMURA – BARI

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin 2 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë – Bari. Nisja në orën 8:15 nga aeroporti i Tiranës dhe mbërritja në aeroportin e Barit në 9:15.
Pas mbërritjes në Bari udhëtojmë me autobuz ne qytetin e Materas qyteti i gurte me rrugicat e shumta , ku vizitohet Piazza Vittore Veneto , Banka di Napoli , Piazza San Pietro Caveoso, Piazza San Giovanni dje Kisha e San Pjeter Barizano , Basilica Cattedrale di Matera dhe “Maria Santissima della Bruna” ballkonet panoramik me pamje nga qyteti i vjeter Sassi di Matera.
Vizita me pas vazhdon ne shpellat dhe muzet ku tregohen se si njerzit kane jetuar me perpara ne kete qytet.
Matera eshte i njohur gjithashtu si nje nder lokaconet ne 2021 ku eshte xhiruar filmi i James Bond “No time to die “.
Largohemi nga Matera dhe 20 km me tutje vizitojme nje tjeter destinacion te mrekullueshem te Puglias, si qyteti i Altamures
Ne Altamura vizitat fillojne nga Porta Bari ,Qendra historike e Altamures, Piazza e Republikes , Porta Matera ,Piazza e Resistences, Katedralja e Maria Asunte dhe Piazza Duomo.
Altamura konsiderohet si vendi ku behet buka me e mire e Italise dhe vendi ku jane shpikur brioshat.
Pas vizitës në Altamura, kthmi në Bari.
Akomodimi në hotel

 

Dita 2: ALBEROBELLO – POLIGNANO A MARE – BARI

Mëngjesi në Hotel.
Nisja për në Alberobello per te vizituar qytetin me unikal ne Jugun e Italise.
Vizitë e Shtëpive Tradicionale Konike Trullo , monumente te mbrojtura nga Unesco.
Pas vizites ne Alberobello udhetojme per ne Polignano a Mare. Vizite e shkruter e qytetit bregdetar.
Nisja me per ne Bari ku ne shqoerine e guides vizitojme Monumenteve kryesore të Qytetit: si Katedralja San Sabino, Basilica San Nicola, Kështjella Normanno Svevo, Piazza Mercantile
Pas vizites se Barit transferta per ne aeroportin e Barit.
Fluturimi direkt Bari – Tiranë. Nisja në orën 18:50 nga aeroporti i Barit dhe mbërritja në aeroportin e Tiranës në 19:50.

Shikoni një paketë të ngjashme kliko këtu

Në çmim përfshihet

1. Biletat e avionit Tirane – Bari – Tirane
2. Transport me autobuz sipas programit
3. Akomodimi ne hotel per 1 nate ne Bari me mengjes
4. Guida sipas programit
5. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 30x 20cm deri në 10 kg. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në çmim nuk përfshihet

a. Drekat dhe Darka gjatë udhëtimit
b. Biletat e hyrjes në Muze dhe Monumente Turistike
c. Taksat e qyteteve (paguhen në recepsion pas check out nga hoteli)

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshtë:
➤ Nga aeroporti Nënë Tereza, ku duhet të paraqiteni minimumi 2 orë përpara
——————————————————-
DOGANA
1) Pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj
2) Nuk duhet të keni kaluar në 3 muaj e fundit më shumë se 90 ditë qëndrimi në vendet e BE
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi në dhome teke (single) është me ekstra pagesë në vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevatë teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjeç dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmëria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë pergjegjësi e vetë Operatorëve Lokale që mundësojne këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.

——————————————————

Të sugjeruara
PLAZH NË ZAKYNTHOS – Hotel Strada Marina 4⭐ – 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 🔸 3 Korrik 🔸 10 Korrik 🔸 17 Korrik 🔸 24 Korrik 🔸 31 Korrik / 🔹 1 Gusht 🔹 5 Gusht 🔹 9 Gusht 🔹 13 Gusht 🔹 17 Gusht 🔹 21 Gusht 🔹 25 Gusht 🔹 29 Gusht
Shiko Detaje
PLAZH në KAPRI - AMALFI - POSITANO - ISHCIA –– 5 Ditë (4 Netë) ➡Nisje 🔹28 Korrik 🔸1 Gusht 🔸6 Gusht 🔸11 Gusht 🔸16 Gusht 🔸20 Gusht 🔸26 Gusht
Shiko Detaje
LIQENI KOMO - LUGANO - MILANO –– 2 Ditë (1 Natë) ➡Nisje 🔸13 Shtator 🔸20 Shtator 🔸27 Shtator
Shiko Detaje
PLAZH NË KORFUZ – All Inclusive – Royal Grand Hotel / Messonghi Beach Resort – 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 🔸19 Korrik 🔸23 Korrik 🔸27 Korrik / 🔹1 Gusht 🔹5 Gusht 🔹9 Gusht 🔹13 Gusht 🔹17 Gusht 🔹21 Gusht 🔹25 Gusht 🔹 29 Gusht
Shiko Detaje
PLAZH NË KORFUZ – All Inclusive – Royal Grand Hotel – 7 Ditë (6 Netë) ➡ Nisje 🔸26 Qershor 🔹2 Korrik 🔹8 Korrik 🔹14 Korrik 🔹20 Korrik 🔹26 Korrik 🔸1 Gusht 🔸7 Gusht 🔸13 Gusht 🔸19 Gusht 🔸25 Gusht 🔸31 Gusht
Shiko Detaje
NAPOLI - KAPRI - AMALFI –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔹17 Maj 🔹24 Maj
Shiko Detaje