STAMBOLL — 4 Ditë (3 Netë) ➡Nisje 🔸 7 Mars 🔸 21 Mars 🔸 29 Mars 🔹 18 Prill 🔹 25 Prill 🔹 28 Prill 🔸 1 Maj 🔹 2 Maj 🔸 3 Maj

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJMË
🔹SELANIK
🔹STAMBOLL
🔸Destinacione të Stambollit si Xhamia Blu, pallati i sulltaneve “Sarajet e Topkapise”, Akuariumi, pallati mbrëtëror Dolmabahce, Xhamia (ish Kisha) e Agia Sofia… etj
🔸Shopping në qëndrat tregtare më të medha të Stambollit
🔸Shëtitje me traget në Bosfor
🔸Mbrëmje Turke me valltarë dhe muzikë, në Traget duke lundruar në Bosfor
.

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHËTIM DO TË REALIZOHET NË DATAT E MËPOSHTME
👇👇👇
MUAJI MARS 2024
Nisje 7 Mars — 4 Ditë (3 Netë) — Cmimi 109€
Nisje 21 Mars — 4 Ditë (3 Netë) — Cmimi 119€
👇👇👇
PASHKET KATOLIKE 2024
Nisje 29 Mars — 4 Ditë (3 Netë) — Cmimi 119€
👇👇👇
MUAJI PRIL 2024
Nisje 18 Prill  — 4 Ditë (3 Netë) — Cmimi 119€
Nisje 25 Prill  — 4 Ditë (3 Netë) — Cmimi 119€
Nisje 28 Prill  — 4 Ditë (3 Netë) — Cmimi 119€
👇👇👇
FESTAT E MAJIT 2024
Nisje 1 Maj  — 4 Ditë (3 Netë) — Cmimi 129€
Nisje 2 Maj  — 4 Ditë (3 Netë) — Cmimi 129€
Nisje 3 Maj  — 4 Ditë (3 Netë) — Cmimi 129€
⭐⭐⭐⭐
Akomodimi në hotel 4 Yje, në Stamboll

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1

Nisja do të bëhet si më poshtë një ditë përpara udhëtimit.

-Nisja nga Tirana në orën 19:00
-Nisja nga Durrësi në orën 17:30
-Nisja nga Elbasani në orën 19:30
*Vazhdojmë udhëtimin në drejtim të Stambolli, nëpërmjet Selanikut. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Pas kryerjes së formaliteteve kufitare mbërrijmë në Stamboll.
*Akomodimi në hotel në Stamboll.
Pasdite kohë e lirë.


DITA 2:

*Pas mëngjesit në hotel në shoqërinë e guidës nisim turin e vizitave në Stamboll dhe i drejtohemi pikave më të bukura të këtij qyteti.
Turi fillon me vizitën e Xhamisë Blu (një ndër simbolet e madhështisë se Stambollit), dheKishen e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse (vecantia e se ciles eshte se ne brendesi te saj do te gjeni elemente te kishes dhe xhamise te nderthura se bashku, pasi kisha e Shen Sofise u shenderruar ne xhami per disa shekuj perpara se te kthehej perseri ne kishe).
Vazhdimi i vizitave “Sarajet e Topkapise”. Vizita e Topkapise do te jete si nje udhetim ne kohe i arkitektures dhe kultures qe secili sulltan ka sjellur gjate sundimit te tij ne perandorine osmane.
*Pas mbarimit te vizitave, kohe e lire per te shopping ne pazarin e famshem turk, ne Grand Baazar
*Kthimi ne hotel
*Gjate darkes per klientet qe duan te festojne (opsionale) do te organizohet “Nata Turke” ne traget duke lundruar nen petkun e dritave te Stambollit, me darke dhe pije pa limit dhe program muzikor,


DITA 3

*Pas mengjesit ne hotel ne shoqerine e guides vahzdojme vizitat e Stambollit me akuriumin te bukur Florya, dhe muzeun Panorama 1453,  per te vazhduar me pas drejt stacioneve te trageteve Eminoy ku do te lundrojme me anije për dy – tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa dhe per tu njohur me legjenden e saj si te nje perralle.
*Pasdite do te vizitoime pallatin mbreteror te Dollmabahces me arkitekturen mbreslenese ku gershetohen motivet e perendimit dhe te lindjes.
*Pas vizites se Dolmabahces, vizite ne sheshim taksim. Kohe e lire per te shijuar darken ne restorantet e zones.
*Pas darkes kthimi ne hotel.

 

DITA 4

*Mengjesi ne hotel.
*Nisja drejt Shqiperise duke udhetuar nga segmenti Stamboll – Selanik – Tirane.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges per pushime.
Vizite qytetit te Selanikut si Kulla e Bardhe, Sheshi Aristoteli, etj.
Pas vizites ne Selanik nisemi per Tirane, Durres, Elbasan.
Mberritja ne darke.

.

Në çmim përfshihet

1) Transporti sipas programi me autobus turistik
2) Akomodimi për 3 netë në hotel Grand S 4 Yje, në Stamboll
3) Mëngjeset gjatë qëndrimit në hotel
4) Guida (Shoqëruesi) gjatë ditëve të udhëtimit

.

Në çmim nuk përfshihet

A) Drekat dhe Darkat
B) Taksa lokale e cila paguhet në recepsionin e hotelit

C) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe lundrimi me traget në Bosfor: (Vizita janë opsionale, jo të detyrueshme)
*Lundrimi në Bosfor – 10€
*Xhamia Blu – falas
*Xhamia Agia Sofia – falas
*Istanbul Aquarium – 25€
*Sarajet e Topkapisë – 30€
*Pallati Dollmabahces – 30€
*Nata Turke – 35€
*Muzeu Panorama 1453 – 20€

.

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si më poshtë një ditë përpara udhëtimit
➤ Tirana në orën 19:00  nga sheshi piazza (mbrapa Muzeut Kombëtar)
➤ Durrës në orën 17:30 nga Stacioni i Trenit
➤ Elbasan në orën 19:30 nga kryqëzimi i Cërrikut
——————————————————-
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11,99 vjeç paguajnë 99€ për akomodim me 2 persona të rritur në një dhomë
➤ Nëse fëmijët akomodohen me 1 person të rritur në një dhomë paguajnë cmimin e plotë të paketës
——————————————————-
DOGANA

1) Për këtë udhëtim për kalimin e doganës nevojitet pashaporta. Kujdes mjeti i identifikues (Pashaporta) nuk duhet të jetë i dëmtuar ose i thyer.
2) Për të hyrë në shtetin e Turqisë, ju duhet të keni mbi 150 ditë vlefshmëri nga datat e skadencës në pashaportë.
2, a) KUJDES… Nëse keni vlefshmëri skadencë në pashaportë nga 150 – 90 ditë atëherë ju nevojitet të paguani një vizë turistike (130 euro) e cila paguhet në doganë për të hyrë në Turqi.
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi në dhomë teke (single) është me ekstra pagesë në vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmëria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë përgjegjësi e vetë Operatorëve Lokalë që mundësojnë këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.
——————————————————

Të sugjeruara
ALBEROBELLO - POLIGNANO A MARE –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 🔸 20 Mars 🔹 27 Mars
Shiko Detaje
VIENË –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔸 3 Prill 🔸 10 Prill 🔸 17 Prill 🔸 24 Prill 🔹 1 Maj 🔹 8 Maj 🔹 15 Maj 🔹 22 Maj 🔹29 Maj
Shiko Detaje
BUDAPEST –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔸 3 Prill 🔸10 Prill 🔸 17 Prill 🔸 24 Prill 🔹 1 Maj 🔹 8 Maj 🔹 15 Maj 🔹22 Maj 🔹 29 Maj
Shiko Detaje
AMSTERDAM – ROTERDAM – HAGË – GIETHORN -- ZAANSE SCHAN — 4 Dite (3 Netë) ➡ Nisje 21 Mars
Shiko Detaje
PRAGË — 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 15 Mars
Shiko Detaje
SHKUP – OHËR - STRUGË – PRIZREN –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 24 Dhjetor / 25 Dhjetor
Tur në Ballkanin tonë të bukur... Nisje të konfirmuar! Ju mirëpresim...
Shiko Detaje