LEFKADA –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔸24 Maj 🔸31 Maj 🔹7 Qershor 🔹14 Qershor

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:
VIZITOJMË
🔹Lefkada
🔹Lundrim me Traget në 5 Ishujt e Lefkades
🔸Parga
🔸Janinë
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANË NË DATAT SI MË POSHTË
👇👇👇
MUAJI MAJ 2024

Nisje 24 Maj  — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 109€
Nisje 31 Maj  — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 119€
👇👇👇
MUAJI QERSHOR 2024
Nisje 7 Qershor  — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 119€
Nisje 14 Qershor — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 119€
⭐⭐⭐⭐
Akomdodimi në hotel LEFKAS 3 yje Superior në qendër të Lefkadës

PROGRAMI I DETAJUAR

Dita 1 : PARGA – LEFKADA

Nisja nga Tirana në mëngjes në orën 05.00.
Ndalesa të shkurtra rrugës për pushime. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Bote.
Qyteti i parë që vizitojmë është Parga. Vizitë në shoqërinë e guides e qytetit turistik, dhe kohë e lirë për të shijuar drekën në tavernat tradicionale. Sigurisht sugjerimet nuk do të mungojnë.
Pas vizitës së Parges vazhdojmë udhëtimin drejt Lefkadës. Vizite e qytetit të Lefkas, qyteti kryesor dhe më i madh i ishullit të Lefkadës.
Akomodimi në hotel Lefkas 3 yje Superior në qendër të Lefkadës.
Në mbrëmje mund te shijoni një shëtitje në qendër të ishullit.

 

Dita 2: LUNDRIM ME TRAGET NE 5 ISHUJT E LEFKADES

Mëngjesi në hotel.
Pas mëngjesit nisemi për në fshatin turistik Nidri.
Nga porti qytetit startojmë viziten e mrekullueshme me anije të 5 Ishujve si  Skorpios, Meganisi, Arkudi, Astakos, Itaka.
Ky udhëtim fantastik zgjat 4-5 orë dhe ka një kosto ekstra 20 euro.
Pas kthimit në mol udhëtojmë për të vizituar
– Ujëvarat e Nidrit
– Manastirin Fanorameni.
Kthimi në hotel, mbrëmje e lirë, ku pozicionimi i hotelit në qendër ju mundëson të shijoni akoma më shumë qytetin

 

Dita 3: JANINË

Mëngjesi në hotel.
Me pas nisemi per ne Janine, qyteti më i madh i Epirit dhe qendra e pazarit dhe argëtimit në këtë zonë.
I shtrirë buzë liqenit Pamvotis duke i dhënë qytetit një bukuri të vecantë, turi fillon me shëtitje në qytetin e vjetër të Janinës ku vizitojmë Kalanë dhe bulevardin buzë lumit. Vazhdojmë turin drejt liqenit Pamvotis për të lundruar me tragete të vegjël në ishullin e Janinës, i pozicionuar në mes të liqenit. Në ishull vizitojmë shtëpinë e Ali Pashë Tepelenës.
Konsumimi i drekës në Janinë në mënyre individuale. Kthimi në Shqiperi nga dogana e Kakavijës.
Mbërritja në Tiranë dhe Durrës në mbrëmje.

 

Në çmim përfshihet

1) Transporti me autobuz / minibuz turistik sipas programit.
2) Akomodimi në hotel Lefkas 3 yje superior në qendër të Lefkadës për 2 netë.
3) Mëngjesi në restoratin e hotelit.
4) Guida (shoqëruesi) gjatë udhëtimit.
.

Në çmim nuk përfshihet

a) Taksa lokale e perditsuar 3 nata per dhome ne hotel me 3 yje
b) Biletat e hyrjes ne Muze dhe Manastire
c) Shetija me Traget dite e dyte (20 euro)
d) Drekat dhe Darkat

Shenime:

NISJSA DO TË BËHET SI MË POSHTË
➤ TIRANË: Ora 05:00 nga sheshi piazza
➤ DURRËS: Ora 05:30 nga plepat
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11,99 vjeç paguajnë 29€ me pak nga cmimi i paketes
——————————————————
DOGANA
➤ Hyrja në shtetin e Greqisë mund të realizohet vetëm me pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi në dhomë teke (single) është me ekstra pagesë në vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmëria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë përgjegjësi e vetë Operatorëve Lokale që mundësojnë këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.

Të sugjeruara
PLAZH në KAPRI - AMALFI - POSITANO - ISHCIA –– 5 Ditë (4 Netë) ➡Nisje 🔹7 Korrik 🔹14 Korrik 🔹21 Korrik 🔹28 Korrik 🔸1 Gusht 🔸6 Gusht 🔸11 Gusht 🔸16 Gusht 🔸20 Gusht 🔸26 Gusht
Shiko Detaje
LIQENI KOMO - LUGANO - MILANO –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 🔹7 Qershor 🔹14 Qershor 🔹21 Qershor
Shiko Detaje
PLAZH NË KORFUZ – All Inclusive – Royal Grand Hotel – 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔹14 Qershor 🔹17 Qershor 🔹20 Qershor 🔹23 Qershor 🔹26 Qershor 🔹29 Qershor
Shiko Detaje
PLAZH NË KORFUZ – All Inclusive – Royal Grand Hotel – 7 Ditë (6 Netë) ➡ Nisje 🔸8 Qershor 🔸14 Qershor 🔸20 Qershor 🔸26 Qershor 🔹2 Korrik 🔹8 Korrik 🔹14 Korrik 🔹20 Korrik 🔹26 Korrik 🔸1 Gusht 🔸7 Gusht 🔸13 Gusht 🔸19 Gusht 🔸25 Gusht 🔸31 Gusht
Shiko Detaje
NAPOLI - KAPRI - AMALFI –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔹17 Maj 🔹24 Maj
Shiko Detaje
PARIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔹8 Maj 🔹16 Maj
Shiko Detaje