KRKA – SPLIT – ZADAR – DUBROVNIK –– 3 Ditë (2 Netë) ➡Nisje 🔸 8 Mars 🔸 22 Mars 🔸 30 Mars 🔹 19 Prill 🔹 26 Prill 🔸 1 Maj 🔸 4 Maj 🔸 17 Maj 🔸 24 Maj

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:
VIZITOJMË
🔹Parku KRKA
🔸Split
🔸Dubrovnik
🔸Zadar

🔸Vodicë

.

▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE
👇👇👇
👇👇👇
MUAJI MARS 2024
Nisje 8 Mars — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 155€
Nisje 22 Mars — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 155€
👇👇👇
PASHKET KATOLIKE 2024
Nisje 30 Mars — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 169€
👇👇👇
MUAJI PRIL 2024

Nisje 19 Prill  — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 169€
Nisje 26 Prill  — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 169€
👇👇👇
FESTAT E MAJIT 2024
Nisje 1 Maj  — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 169€
Nisje 4 Maj  — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 169€
👇👇👇
MUAJI MAJ 2024

Nisje 17 Maj  — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 179€
Nisje 24 Maj  — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 179€
⭐⭐⭐⭐
Akomodimi në Hotel Spa 4 Yje për 2 netë në Vodicë

PROGRAMI I DETAJUAR

Dita 1: DUBROBNIK

*Nisja ne mengjes oren 4:00 nga sheshi piazza (mbrapa Muzeut Kombëtar).
Pas kalimit te pikes kufitare te Muriqanit vazhdim i udhetim neper rivieren e Malit te Zi pa ndalesa duke pershkruar Shen Stefan – Budva dhe Tivat. Kalimi i gjirit te Kotorit me traget per ne Hercegnove dhe vazhdimi i udhetimt per ne territorit Kroat, Dubrovnikut.
I cilesuar si nje nga perlat e Adriatikut, Raguza (emri i vjeter i Dubrovnikut) ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
Vizita perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.
Pas vizites se Dubrovnikut nisja per ne Vodice
Akomodimi ne hotel 4 yje ne Vodice, Darka ne restorantin e hotelit

 

Dita 2: KRKA – ZADAR

Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit nisemi drejt Parku Natyror KRKA, i cilesuar si parku me i bukur i territorit te Kroacise. Me nje siperfaqe prej 109 km katror, parku KRKA (i shpallur park kombetar ne 1985) shquhet per ujevarat e tij qe formohen gjate kaskades se lumit Krka dhe si nje habitat i mrekullueshem per zogjte (mbi 225 specie te ndryshme jetojne ne Krka), duke kthyer shetitjen ne kete park nje simfoni cicerimash.
Vizite e parkut per 3-4 ore dhe me pas udhetimi per ne Zadar,  i themeluar nga Liburnet Ilirë,
Vizitë e Zadarit, një qytet ku edhe janë të vendosur një komunitet shqiptaresh para 500 vjetesh dhe kanë formuar qytezën e tyre që quhet Kallmeku. Gjatë vizites në qytetin e Zadarit do të shohim: Forumin Roman, Kishën e Donatus, Kishën e Shën Marisë, Sheshin e Popullit, etj.
Pas vizitës ne Zadar , kthimi ne hotel.
Pasdite e lire per te shfrytezuar pishinen dimerore te hotelit
Darka ne restorantin e hotelit


Dita 3: SPLIT

Mengjesi ne hotel
Vizitojme qytetin Splitit per 2 ore me atraksionet si:
Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shëtitorja në
Pas vizites ne Split kthimi per ne Shqiperi duke pershkruar rivieren Kroate dhe Malazeze
Ndalesa gjate rruges per pushime.
Kthimi ne Tirane ne darke

Në çmim përfshihet

1) Transporti sipas pogramit me autobuz komod vatjie – ardhje dhe te gjitha shetitjet
2) Akomodimi ne Hotel Spa 4 Yje per 2 nete ne Vodice
3) Mëngjesi dhe Darka në restorantin e hotelit
4) Pishina e brëndshme e hotelit
5) Taksa e hyrjes në Dubrovnikun e vjetër
6) Guida (shoqëruesi) gjatë udhëtimit
.

Në çmim nuk përfshihet

a) Taksa turistike 2 € personi
b) Drekat gjatë ditëve të udhëtimit
c) Hyrjet në Muze, Kala, Park Arkeologjik dhe Natyror
.

Shenime:

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 4:00 nga sheshi piazza (mbrapa Muzeut Kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 3:15 nga stacioni trenit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11.99 vjeç për akomodim me 2 të rritur në dhomë paguajnë €30 më pak nga cmimi i afishuar
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj
——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi në dhomë teke (single) është me ekstra pagesë në vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmëria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë përgjegjësi e vetë Operatorëve Lokale që mundësojnë këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.

Të sugjeruara
ALBEROBELLO - POLIGNANO A MARE –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 🔸 6 Mars 🔹 13 Mars 🔸20 Mars 🔹27 Mars
Shiko Detaje
VIENË –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔸 3 Prill 🔸 10 Prill 🔸 17 Prill 🔸 24 Prill 🔹 1 Maj 🔹 8 Maj 🔹 15 Maj 🔹 22 Maj 🔹29 Maj
Shiko Detaje
BUDAPEST –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔸 3 Prill 🔸10 Prill 🔸 17 Prill 🔸 24 Prill 🔹 1 Maj 🔹 8 Maj 🔹 15 Maj 🔹22 Maj 🔹 29 Maj
Shiko Detaje
AMSTERDAM – ROTERDAM – HAGË – GIETHORN -- ZAANSE SCHAN — 4 Dite (3 Netë) ➡ Nisje 21 Mars
Shiko Detaje
PRAGË — 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 15 Mars
Shiko Detaje
SHKUP – OHËR - STRUGË – PRIZREN –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 24 Dhjetor / 25 Dhjetor
Tur në Ballkanin tonë të bukur... Nisje të konfirmuar! Ju mirëpresim...
Shiko Detaje