SARAJEVE (Feste me Muzike Live) — Hotel Hollywood 4⭐ –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 8; 15; 29 Prill

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:
VIZITOJME
🔹Sarajeve
🔸Mostar
🔸Medjugore
🔹Ujevarat e Kravices
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE
👇👇👇
MUAJI PRILL
Nisje 8 Prill — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 129€
Nisje 15 Prill — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 129€
Nisje 29 Prill — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 129€
👇
Akomdodimi ne hotel Hollywood 4 Yje ne Sarajeve.
Feste me muzike live ne mbremje e dites se dyte

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1: MOSTAR

*Nisja nga Tirana ne oren 5:00. Kryerja e procedurave kufitare te Hani Hotit. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq.
*Pas ketij pushimit vazhdimi udhetimit per ne Mostar ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralene e Betonte te Mostarit ( e vetmja ne bote).
*Pas perfundimit te vizites ne Mostar , nisja per ne Sarajeve. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.
Kohe e lire per te shfrytezuar facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur(duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.
*Darka do te shtrohet ne restorantin e hotelit

 

DITA 2: SARAJEVE

*Pas mengjesit ne hotel vizitojme qytetin e Sarajeves.
Turi fillon me viziten ne oborrin e familjes Mbreterore te Hasburgve ne Ilizha dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves.( pagese extra 1 euro) .
Nisemi me per vizitat ne Bashqarshi,Xhamite dhe Kishat e Sarajeves,qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes.
*Ne marreveshje me grupin mund te organizohet shopping ne qendrat e medha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT.
Kohe e lire dhe konsumimi i drekes ne nje nga lokalet e qendres se qytetit.
*Vazhdimi i turit me vizite ne Parkun e Madh te Ilidzes, ne Pedonalen Velika Aleja, Ish Rezidencat e Arkidukeve Austriake
Kthimi ne hotel dhe kohe e lire per te perdorur facilitetet e hotelit si: pishina olimpike e mbyllur (duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.
Kete mbremje festojme se bashku duke organizuar Darke Festive me Muzike Live ne restorantin e hotelit.


Dita 3: MEDJUGORE – UJEVARAT E KRAVICES

*Pas mengjesit ne hotel nisja per ne Tirane.
*Ne rrugen e kthimit do te ndalojme ne Megjugorje ose vendi I Gospa Mira ( Zonja e Paqes) ku do te vizitojme Katedralen e Shenjte dhe shijojme bukurite e ketij vendi te bekuar.
*Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.
*Pas perfundimit te vizitave, nisja per ne Tirane.
Gjate rruges pushime te shkurtera kafeje.
Mberritja ne Tirane ne oret e vona te darkes dhe fundi i sherbimeve tona.

Në çmim përfshihet

1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi ne Hotel Hollywood 4 Yje ne Sarajeve per 2 nete qendrimi.
3)  Mengjeset dhe Darkat ne restorantin e hotelit
4) Perdorimi i pishines dimerore olimpike
5) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme
6) Darke festive me muzike live diten e dyte.
.

Në çmim nuk përfshihet

a) Drekat gjate diteve te udhetimit
b) Hyrjet neper muzete, kalate, parke arkeologjike dhe natyrore.
c) Taksa lokale 1,5 euro personi per nate e cila ne recepsionin e hotelit
.

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 5:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 4:00 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11,99 vjeç paguajnë 30€ më pak nga çmimi në se akomodohen me 2 të rritur në dhomë
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë identiteti me vlefshmëri minimumi 3 muaj

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

Të sugjeruara
PLAZH NË ZAKYNTHOS – All Inclusive - Zante Royal Resort 4⭐ – 6 Ditë (5 Netë) ➡ Nisje 6, 13, 20, 27 Qershor / 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
Zakynthos ne sherbimin ALL INCLUSIVE me akomodim ne Zante Royal Resort 4* dhe eksplorimi i plazheve me te bukura si Navagios Beach (eskursion me traget), Zante Aqua Village, Porto Zoro, Laganas Beach. Resorti i pozicionuar buze plazhit
Shiko Detaje
Pranverë në LEFKADA –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 8 Prill / 29 Prill
Pranvere me arome plazhi... ne ishullin e bukur te Lefkades
Shiko Detaje
ATHINE — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 23 Mars
A keni vizituar Tempullin e Zeusit...
Shiko Detaje
Plazh ne HOTEL VILA PETRA SUPERIOR 4 Yje, BUDVA (All Inclusive) – Fillon nga 267€
Akomodim ne hotel Vila Petra Superior 4 Yje ne Budva, Becici, buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive (dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit)
Shiko Detaje
VENECIA - VERONA - LIQENI GARDA — 4 Dite (3 Nete)➡ Nisje 23 Mars
Eja provo nje shtetije fantastike me gondola ne Venecia
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 28 Prill
Te gjithe klientet tone e thojne: "Ky eshte Nje Udhetim Mbreslenes, te skalitet ne emcione te forta"
Shiko Detaje