AMSTERDAM – BRUKSEL – PARIS – ROTERDAM – HAGË — 5 Dite (4 Netë) ➡ Nisje 14 Mars / 28 Mars / 17 Prill / 1 Maj

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJMË
🔹Paris
🔸Amsterdam
🔸Roterdam
🔸Hagë
🔸Eindhoven
🔹Bruksel

.

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHËTIM DO TË REALIZOHET NË DATAT E MËPOSHTME
👇👇👇
MUAJI MARS 2024
Nisje 14 Mars — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 579€
👇👇👇
PASHKET KATOLIKE
Nisje 28 Mars — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 599€
👇👇👇
MUAJI PRILL 2024
Nisje 17 Prill — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 599€
👇👇👇
FESTAT E MAJIT
Nisje 1 Maj — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 639€
⭐⭐⭐⭐
Akomodimi në Hotel 3 Yje ose 4 Yje në Paris 2 netë dhe Hotel 3 Yje Superior në Amsterdam 2 netë

PROGRAMI I DETAJUAR

Dita 1 : AMSTERDAM

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin 2 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë – Eindhoven. Nisja në orën 06:55 nga aeroporti i Tiranës. Mbërritja në Eindhoven në orën 09:45.
Pas procedurave të check in ndalesë për të vizituar qendrën e Eindhoven. Pas vizitës vazhdimi udhëtimit për në Amsterdam.
Mbërritja në Amsterdam dhe vizitë panoramike e qytetit ku do të keni mundësinë të vizitoni pjesën e vjetër dhe të re të Amsterdamit. Vizitohet Sheshi Magna. Veshja e jashtme e Pallatit mbretëror është fasada më e bukur e Sheshit Magna. Vizitë në muzeumin Rijks në Amsterdam, Shtëpitë tregtare të shekullit të 17-të dhe kishat me këmbanat e tyre të shek 16 dhe 17.
Akomodimi në hotel në Amsterdam dhe mbrëmje e lirë për të shijuar jetën e natës të kryeqytetit.

 

Dita 2: HAGE – ROTERDAM – AMSTERDAM

Mëngjesi në Hotel.
Pas vizitës së Amsterdamit, nisja për vizitë në Hagë ku vizitohen: Parlamenti dhe Pallati i Paqes.
Vazhdimi më pas i udhëtimit në Roterdam, ku ndalojmë për të vizituar portin e vjetër Oude Haven.
Kthimi në Amsterdam pasdite dhe mbrëmje e lirë për të shijuar jetën e natës të qytetit.
Fjetia në Amsterdam.

 

DITA 3: BRUKSEL – PARIS

Mëngjesi në hotel.
*Pas mëngjesit në hotel nisja drejt Brukselit.
Vizitë panoramike e qendrës së qytetit ku vizitohen: Sheshi më i bukur i Brukselit Grand Place, Manneken Pis. Konsumimi i drekës në Bruksel dhe mundësi për të provuar cokollatat e famshme belge.
*Vazhdimi i udhëtimit për në Paris dhe akomodimi në hotel.
Fjetia në Paris

 

Dita 4: PARIS

Mëngjesi në hotel.
Në shoqërinë e guidës do të fillojmë vizitën në një ndër pallatet më të përfolura për skandalet politike e dashurore, me muzeumet dhe veprat e artit më të shtrejtat, aty ku kopshtet janë një vepër arti e admiruar nga miliona njerëz, një ndër vendet ku në historinë botërore janë nënshkruar kontrata shumë të rëndësishme si ajo e mbarimit të luftës së parë Botërore, në Pallatin Mbretëror të VERSAILLES.
Vizita e rradhës do të jetë Harku i Triumfit i ndjekur nga Piaca Trocadero nga ku janë marrë pamjet e bukura të kullës Eiffel, ku zhvillohet pasarela e javës së modës së lartë në Paris. Më pas me dëshirën e grupit mund të zhvillojmë një udhëtim të mrekullueshëm për të soditur madhështinë e veprave të shumta të Parisit në lumin Sena, me anije.

Dita jonë në Paris përfundon duke vizituar një ndër veprat më të përfolura, më të pelqyera por dhe të kritikuara, me objektin më të fotografuar në botë TOUR EIFFEL. Vizita panoramike ne Opera Garnier, Champs Elysee, Ura Pont Alexandre III, nje ndër urat më të bukura të Parisit dhe e zbukuruar me statuja ari,etj.
Fjetia në Paris.


Dita 5: PARIS

Mëngjesi në hotel.
Transferta tek La Defence, në distriktin e dyqaneve më të famshëm të Parisit për shopping.
Transferta për në aeroportin e Beauvais për fluturimin direkt Paris – Tiranë. Nisja në orën 16.05 nga Parisi dhe mbërritja në Tiranë në orën 18.40.

Në çmim përfshihet

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Eindhoven & Paris – Tiranë.
2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus sipas programit.
3. Akomodimi në hotel për 2 netë në Amsterdam dhe 2 netë në Paris
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 30cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
.

Në çmim nuk përfshihet

1. Gjithçka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet në çmim
2. Drekat dhe Darkat
3. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
4. Taksat e qyteteve (paguhen në recepsion pas check out nga hoteli)

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇

——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshtë:
➤ Nga aeroporti Nënë Tereza, ku duhet të paraqiteni minimumi 2 orë përpara
——————————————————-
DOGANA
1) Pashaportë me vlefshmëri minimumi 6 muaj
2) Nuk duhet të keni kaluar në 6 muaj e fundit me shumë se 90 ditë qëndrimi në vendet e BE
——————————————————-
INFORMACIONE

► Akomodimi në dhome teke (single) është me ekstra pagesë në vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevatë teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjeç dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmëria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë përgjegjësi e vetë Operatorëve Lokale që mundësojnë këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.

——————————————————

Të sugjeruara
SHKUP – OHËR - STRUGË – PRIZREN –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 24 Dhjetor / 25 Dhjetor
Tur në Ballkanin tonë të bukur... Nisje të konfirmuar! Ju mirëpresim...
Shiko Detaje
PARIS –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 7 Dhjetor / 18 Janar / 25 Janar / 14 Shkurt / 22 Shkurt / 7 Mars / 14 Mars / 21 Mars / 30 Mars
Shiko Detaje
BARCELONË – Montserrat — 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 28 Nëntor / 23 Dhjetor
Vizitoni Barcelonën e Guell dhe Antonio Gaudit me Katedralen më Madheshtore në Botë: "La Sagrada Familia"... Nisje të garantuar! Ju mirëpresim..
Shiko Detaje
DUBROVNIK – 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 16 Dhjetor / 23 Dhjetor / 24 Dhjetor / 25 Dhjetor

Paketa me e kërkuar e stinës: Dubrovnik magjik në hotel Adria... Nisje të garantuar! Ju mirëpresim...

Shiko Detaje
VARSHAVË – KRAKOV – BERLIN — 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 26 Nëntor
Tur në Europën lindore, nga Berlini në Varshavë... Nisje të garantuar! Ju mirëpresim...
Shiko Detaje
ROMË – VATIKAN - FIRENCE - TOSKANA –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 26 Nëntor
Nga madhështia e Koloseut tek magjia e Mikelangelos në kishat e Vatikanit.... dhe peisazhet piktoreske te Toskanës... Nisje të garantuar! Ju mirëpresim...
Shiko Detaje