MEDJUGORE – UJEVARAT E KRAVICES – MOSTAR –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 25 Mars / 8, 15, 22, 29, Prill

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:
VIZITOJME
🔸Mostar
🔸Medjugore
🔹Ujevarat e Kravices
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE
👇👇👇
MUAJI MARS
Nisje 25 Mars — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 65€
👇👇
MUAJI PRILL
Nisje 8 Prill — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 65€
Nisje 15 Prill — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 65€
Nisje 22 Prill — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 65€
Nisje 29 Prill — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 65€
👇

Akomdodimi ne hotel 4 Yje ne qender te Medjugores dhe prane katedrales se madhe te qytetit

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1: MOSTAR – MEDJUGORE

*Nisja ne oren 5:00 nga Tirana (sheshi piazza) mbrapa muzeut kombetar drejt qyetit te Shkodres
Pas kalimit te pikes kufitare te Hanit Hotit vazhdim i udhetimit ne territorin e Malit te Zi ku ndalesa e para do te jete ne Ujevaren Niagara, ne Tuz, Podgorice. Ndalese per kafe dhe fotografi.
*Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Bosnje Hercegoive
Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:
• Uren e famshme te Mostarit
• Rrugen e famshme te mjeshterve te vjeter
• Xhamine e madhe
• Katedralen e Betonte te Mostarit (e vetmja ne Europe)
Kohe e lire me pas per te shetitur ne qyetin e vjeter te Mostarit.
*Pas vizites se Mostarit vazhdimi udhetimit per ne Medjugorje
Akomodimi ne hotel 4 yje ne Medjugore ne qender te qytetit.
Darka ne restorantin e hotelit.

 

DITA 2: MEDJUGORE – UJVERAAT E KRAVICES

*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit vizitojme Medjugorje ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë te qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar.
Nisja me pas drejt Kryqit te Shen Marise, vendi i mrekulllive per shume besimtare qe vijne nga shtete te ndryshme te botes per te vizituar kete vend hynor.
Vizite ne Kryqin e Shen Marise dhe te Statujes qe qan te cilat ndodhen ne sheshin kryesor te qytetit ku eshte e pozicionuar edhe Katedralja e Madhe.
* Ngjitje  per te vizituar Kryqin e madh dhe Statujen e Shen Merise e cila eshte e vendosur aty ku eshte shfaqur edhe zonja per here te pare. Ecja zgjate peraferisht 1 ore e 30 minuta vajtje – ardhje ne kembe.
*Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.
Pas viztes se ujevara nisja e kthimit per ne Tirane. Ndalesa rruges per pushime dhe kafe.
Mberritja ne darke

.

Në çmim përfshihet

1. Transporti sipas pogramit me vajtie – ardhje dhe te gjitha shetitjet
2. Akomodimi per 1 nate ne hotel 4 Yje ne qender te Medjugores
3. Mengjesi ne restorantin e hotelit
4. Darka ne restorantin e hotelit
5. Pije alkoolike dhe jo-alkoolike  gjate konsumimit te darkes
6. Guida (shoqeruesi)
.

Në çmim nuk përfshihet

➡Vaktet si dreka
➡Biletat e hyrjes ne muze dhe parkun natyror te Kravices

.

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 5:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 4:10 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 12 vjeç paguajnë 15€ më pak nga çmimi
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë identiteti

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

Të sugjeruara
PLAZH NË ZAKYNTHOS – All Inclusive - Zante Royal Resort 4⭐ – 6 Ditë (5 Netë) ➡ Nisje 6, 13, 20, 27 Qershor / 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
Zakynthos ne sherbimin ALL INCLUSIVE me akomodim ne Zante Royal Resort 4* dhe eksplorimi i plazheve me te bukura si Navagios Beach (eskursion me traget), Zante Aqua Village, Porto Zoro, Laganas Beach. Resorti i pozicionuar buze plazhit
Shiko Detaje
Pranverë në LEFKADA –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 8 Prill / 29 Prill
Pranvere me arome plazhi... ne ishullin e bukur te Lefkades
Shiko Detaje
ATHINE — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 23 Mars
A keni vizituar Tempullin e Zeusit...
Shiko Detaje
Plazh ne HOTEL VILA PETRA SUPERIOR 4 Yje, BUDVA (All Inclusive) – Fillon nga 267€
Akomodim ne hotel Vila Petra Superior 4 Yje ne Budva, Becici, buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive (dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit)
Shiko Detaje
VENECIA - VERONA - LIQENI GARDA — 4 Dite (3 Nete)➡ Nisje 23 Mars
Eja provo nje shtetije fantastike me gondola ne Venecia
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 28 Prill
Te gjithe klientet tone e thojne: "Ky eshte Nje Udhetim Mbreslenes, te skalitet ne emcione te forta"
Shiko Detaje