DUBROVNIK –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 25 Mars / 8, 15, 22, 29 Prill

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:
VIZITOJME
🔹Dubrovnik
🔸Budva
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE
👇👇👇

MUAJI MARS

Nisje 25 Mars — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 70€
👇👇
MUAJI PRILL

Nisje 8 Prill — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 70€
Nisje 15 Prill — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 70€
Nisje 22 Prill — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 70€
Nisje 29 Prill — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 70€
👇
Hotel 3 Yje buze detit — Cmimi 70€
Hotel spa Adria 4 Yje — Cmimi 80€

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1 : Vizite ne Budva dhe Mbremje ne Dubrovnik


-Nisja nga Tirana ne oren 5:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
-Nisja nga Durresi ne oren 4:00 nga pallati sportit
*Ndalesa e pare do behet ne Muriqan  ku do te kryhen  procedurat e kalimit te kufirit. Me pas vazhdojme rrugen drejt qyteteve te Barit, Petrovacit dhe Shen Stefanit ku do kemi mundesi per nje pushim te shkurter per fotografi.
Pas vizites ne Shen Stefan, ndalese ne Budva per te vizituar qytetin me te famshem te Malit te Zi, si qytetin e vjeter te Budvas, portin e jahteve dhe bulevardin Slovenska Plaza.
*Pas vizites ne Budva, vazhdimi udhetimit per ne kufirin Kroat, ku te lundrojme me traget gjirin e Kotorit per te vazhduar me pas drejt Hercegnove. Pas procedurave te kufirit Kroat, nisemi drejt Dubrovnikut
*Akomodimi ne hotel Adria 4 Yje ne Dubrovnik dhe kohe e lire per tu relaksuar pishinen e hotelit. Darka ne restoratin e hotelit

 

DITA 2 : Vizite ne Dubrovnik

*Pas mengjesit ne hotel  fillojme vizitat ne qytetin e vjeter te Dubrovnikut.
*Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
Vizita perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.
*Pas vizites se Dubrovnikut rreth ores 13:00 nisemi per ne Shqiperi duke pershkruar nje pjese te rivieres Kroate dhe rivieren Malazeze
Hyrja ne Shqiperi nga pika kufitare e Malit te Zi.
*Kthimi ne Tirane dhe Durres ne darke.

.

Në çmim përfshihet

1) Transporti me autobuz / minibuz turistik sipas programit
2) Akomodimi ne hotel ne Dubrovnik per 1 nate
3) Mengjesi dhe Darka
4) Taksa e hyrjes ne Dubrovnikun e vjeter
5) Guida (shoqeruesi) gjate udhetimit
6) Perdorimi i pishines dimerore (per hotel Adria)
.

Në çmim nuk përfshihet

a) Drekat gjate udhetimit
b) Biletat e hyrjes ne Muze, Akuarium, Kisha.
c) Taksa Turistike 1,5 euro personi per nate e cila paguhet ne recepsionin e klientit

.

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 5:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 4:00 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11,99 vjeç paguajnë 15€ me pak nga cmimi i paketes per akomodim me 2 te rritur
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj
——————————————————

INFORMACIONE
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
►  Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
►  Mjeti identifikuar duuhet te kete vlefshmeri brenda 3 muajve
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar
——————————————————

Të sugjeruara
PLAZH NË ZAKYNTHOS – All Inclusive - Zante Royal Resort 4⭐ – 6 Ditë (5 Netë) ➡ Nisje 6, 13, 20, 27 Qershor / 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
Zakynthos ne sherbimin ALL INCLUSIVE me akomodim ne Zante Royal Resort 4* dhe eksplorimi i plazheve me te bukura si Navagios Beach (eskursion me traget), Zante Aqua Village, Porto Zoro, Laganas Beach. Resorti i pozicionuar buze plazhit
Shiko Detaje
Pranverë në LEFKADA –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 8 Prill / 29 Prill
Pranvere me arome plazhi... ne ishullin e bukur te Lefkades
Shiko Detaje
ATHINE — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 23 Mars
A keni vizituar Tempullin e Zeusit...
Shiko Detaje
Plazh ne HOTEL VILA PETRA SUPERIOR 4 Yje, BUDVA (All Inclusive) – Fillon nga 267€
Akomodim ne hotel Vila Petra Superior 4 Yje ne Budva, Becici, buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive (dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit)
Shiko Detaje
VENECIA - VERONA - LIQENI GARDA — 4 Dite (3 Nete)➡ Nisje 23 Mars
Eja provo nje shtetije fantastike me gondola ne Venecia
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 28 Prill
Te gjithe klientet tone e thojne: "Ky eshte Nje Udhetim Mbreslenes, te skalitet ne emcione te forta"
Shiko Detaje