DUBROVNIK – BUDVA – KOTOR — Hotel Park 4⭐ (All Inclusive) –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 24 Mars / 8, 15, 21, 29 Prill

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:
VIZITOJME
🔹Dubrovnik
🔸Budva
🔸Kotor
🔸Porto Montenegro
🔸Bijela
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE
👇👇👇
MUAJI MARS

Nisje 24 Mars — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 129€
👇👇
MUAJI PRILL

Nisje 8 Prill — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 139€
Nisje 15 Prill — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 139€
Nisje 21 Prill — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 139€
Nisje 29 Prill — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 139€
👇
Akomdodimi ne hotel Carine Park 4 Yje ne sherbimin ALL INCLUSIVE

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1


-Nisja nga Tirana ne oren 7:00
-Nisja nga Durresi ne oren 6:00
*Ndalesa e pare do behet ne Muriqan  ku do te kryhen  procedurat e kalimit te kufirit. Me pas vazhdojme rrugen drejt qyteteve te Barit, Petrovacit dhe Shen Stefanit ku do kemi mundesi per nje pushim te shkurter per fotografi.
*Vazhdimi udhetimit drejt Tivatit, ne Porto Montenegro per te vizituar nje nder rezidencat me lluksote te Mal Zi.
*Pas vizites ne Porto Montenegro me traget do te kalojme gjirin e Kotorit. Sapo te zbresim nga trageti, arrijme ne Bijela dhe akomodimi ne hotel Park 4 Yje , buze plazhit.
Kohe e lire per te shijuar sherbimin faciliteti e hotelit dhe sherbimin All Inclusive (ushqim, pije pa limit, pishina dimerore, palester, pishine e jashtme, plazh).
Ne mbremje mund te shetisni pergjate bulevardit buze detit te Bijeles

 

DITA 2:

*Kohe e lire per tu argetuar dhe shijuar sherbimin All Inclusive ne hotel dhe facalitet e hotelit
Pas dreke ne oren 14:00  nisemi per Dubrovnik (60 min larg).
I cilesuar si nje nga perlat e Adriatikut, Raguza (emri i vjeter i Dubrovnikut) ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
Vizita perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.
*Qendrimi ne Dubronik 3-4 ore dhe pas vizites se Dubrovnikut kthimi ne hotel.
*Darka ne restorantin e hotelit.
Ne mbremje mund te shetisni pergjate bulevardit buze detit te Bijeles


DITA 3:

*Pas mengjesit nisemi drejt  Kotorrit, qyteti i vjeter i te cilit eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.  Aty do kemi mundesite te vizitojme Katedralen e Shen Triphonit dhe Kishen e Shen Nikolas. Kohe e lire per te eploruar qytetin e vjeter te Kotorit, neper tavernat dhe dyqanet e shumta qe gjallerojne kalane e Kotorrit.
I drejtohemi Budves (qyteti me i kerkuar turistik i bregdetit te Malit te Zi), ku do te vizitojme Kalane e Qytetit te Vjeter  (pjese e trashgimise kulturore – historike te UNESCO-s.) dhe portin e jahteve. Viziten ne Budva e perfundojme duke shetitur ne bulevardin Sloveska Plaza.
*Pas vizites ne Kotor nisemi per ne doganen e Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.
*Kthimi ne shtepi ne darke.

 

Në çmim përfshihet

1) Transporti me autobuz / minibuz turistik sipas programit
2) Akomodimi ne hotel Carine Park 4 Yje ne Bijela per 2 nete
3) Sherbimi All Inclusive ne hotel
4) Pishina e mbyllur dimerore
5) Eskursioni ne Dubrovnik diten e dyte
6) Guida (shoqeruesi) gjate udhetimit
.

Në çmim nuk përfshihet

1) Taksa turistike 1,3 € personi

Shenime:

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 6:00 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11.99 vjeç per akomodim me 2 te rritur ne dhome paguajnë €94
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar
——————————————————

Të sugjeruara
PLAZH NË ZAKYNTHOS – All Inclusive - Zante Royal Resort 4⭐ – 6 Ditë (5 Netë) ➡ Nisje 6, 13, 20, 27 Qershor / 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
Zakynthos ne sherbimin ALL INCLUSIVE me akomodim ne Zante Royal Resort 4* dhe eksplorimi i plazheve me te bukura si Navagios Beach (eskursion me traget), Zante Aqua Village, Porto Zoro, Laganas Beach. Resorti i pozicionuar buze plazhit
Shiko Detaje
Pranverë në LEFKADA –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 8 Prill / 29 Prill
Pranvere me arome plazhi... ne ishullin e bukur te Lefkades
Shiko Detaje
ATHINE — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 23 Mars
A keni vizituar Tempullin e Zeusit...
Shiko Detaje
Plazh ne HOTEL VILA PETRA SUPERIOR 4 Yje, BUDVA (All Inclusive) – Fillon nga 267€
Akomodim ne hotel Vila Petra Superior 4 Yje ne Budva, Becici, buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive (dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit)
Shiko Detaje
VENECIA - VERONA - LIQENI GARDA — 4 Dite (3 Nete)➡ Nisje 23 Mars
Eja provo nje shtetije fantastike me gondola ne Venecia
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 28 Prill
Te gjithe klientet tone e thojne: "Ky eshte Nje Udhetim Mbreslenes, te skalitet ne emcione te forta"
Shiko Detaje