DUBROVNIK – CAVTAT — (All Inclusive) –– 2 Ditë (1 Netë) ➡ Nisje 30 Shtator / 7 Tetor / 14 Tetor / 21 Tetor / 28 Tetor

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJME
🔹Dubrovnik
🔸Cavtat

▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE
👇👇👇
MUAJI SHTATOR
Nisje 30 Shtator — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 89€
👇👇👇
MUAJI TETOR
Nisje 7 Tetor — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 84€
Nisje 14 Tetor — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 84€
Nisje 21 Tetor — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 84€
Nisje 28 Tetor — 2 Ditë (1 Natë) — Cmimi 84€
👇👇👇
Akomodimi në Remisens Hotel Albatros 4 Yje (All Inclusive), Cavtat, Dubrovnik

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1: CAVTAT

-Nisja nga Tirana ne oren 5:00
-Nisja nga Durresi ne oren 4:00
Ndalesa e pare do behet ne Muriqan  ku do te kryhen  procedurat e kalimit te kufirit. Pas procedurave doganore pershkrojme rivieren e Malit te Zi me nje ndalese panoramike ne Shen Stefan ku do kemi mundesi per nje pushim te shkurter per fotografi. Pershkrojme qytetet si Budva dhe Tivat , ku me traget do te bejme kalimin e Gjirit te Kotorit per te mberritur ne kufirin kroat. Pas kalimit te doganes kroate, mberrijme ne Cavtat. Akomodimi ne hotel Remisen Albatros 4 Yje, buze detit ne qytezen turistike te Cavtat, dhe shijimi sherbimit All Inclusive ne hotel dhe faciliteteve te hotel si pishine e jashtme, pishine e brendshme, etj. Ne mbremje vizitojme Cavtatin.

 

DITA 2: DUBROVNIK

Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit nisja per ne Dubrovnik.
I cilesuar si nje nga perlat e Adriatikut, Raguza (emri i vjeter i Dubrovnikut) ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
Vizita perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.
Qendrimi ne Dubronik 3-4 ore dhe me pas nisja per ne Shqiperi. Mberritja ne mbremje.

 

 

Në çmim përfshihet

1) Transporti me autobuz / minibuz turistik sipas programit
2) Akomodimi në Remisens Hotel Albatros 4 Yje për 1 natë, në Cavtat, Dubrovnik
3) Shërbimi All Inclusive në hotel
4) Pishina e jashtme dhe pishina e brendshme hotelit
5) Taksa e hyrjes në Dubrovnikun e vjetër
6) Guida (shoqëruesi) gjatë udhëtimit

.

Në çmim nuk përfshihet

a) Taksa turistike 2 € personi
b) Dreka ditën e dytë

Shenime:

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 05:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 04:00 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11.99 vjeç për akomodim me 2 të rritur në dhomë paguajnë €69
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj
——————————————————
SHËRBIMI ALL INCLUSIVE NË HOTEL
➤ Shërbimi All Inclusive në hotel fillon me drekën e ditës së parë dhe mbaron më mëngjesin e ditës së dytë

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhomë teke (single) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevatë teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do të jetë standart, atëherë do të jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
►Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjeter lokal mund te ndryshojne dhe jane pergjegjesi e vete Operatoreve Lokale qe mundesojne keto shitje.
Per cdo ndryshim ne lidhje me keto aktivitete, klienti lajmerohet perpara kryerjes se sherbimit.

Të sugjeruara
DUBROVNIK – CAVTAT — (All Inclusive) –– 2 Ditë (1 Netë) ➡ Nisje 30 Shtator / 7 Tetor / 14 Tetor / 21 Tetor / 28 Tetor
Paketa me e kerkuar e stines: Dubrovnik magjik nje nje super resort All Inclusive
Shiko Detaje
VARSHAVE – KRAKOV – BERLIN — 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 26 Nëntor
Tur në Europën lindore, nga Berlini në Varshavë...
Shiko Detaje
ROMË – VATIKAN - FIRENCE - TOSKANA –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 26 Nëntor
Nga madhështia e Koloseut tek magjia e Mikelangelos në kishat e Vatikanit.... dhe peisazhet piktoreske te Toskanës
Shiko Detaje
SARAJEVE (Feste me Muzike Live) –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 13 Tetor / 24 Nentor / 27 Nentor / 24 Dhjetor
Vizite ne 4 destinacione: Sarajeve, Mostar, Medjugore, Ujverat e Kravices.
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 19 Shtator / 26 Nentor / 24 Dhjetor
Vlerësime nga grupet e mëpërparshme: "Ky është një udhetim mbresëlënës, peisazhet të skaliten në kujtesë "
Shiko Detaje
DUBROVNIK - CAVTAT - KOTOR -- (All Inclusive) –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 29 Shtator / 6 Tetor / 13 Tetor
Paketa me e kerkuar e stines: Dubrovnik magjik nje nje super resort All Inclusive
Shiko Detaje