ATHINE – PATRA — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 28 Prill

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJME
🔹PATRA
🔹ATHINE

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI PRILL
Nisje 28 Prill — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 189€
👇
Akomdodimi ne hotel 4 Yje ne Athine per 3 nete 

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1

-Nisja nga Tirana ne oren 23:00 (te nje dite me perpara) nga sheshi piazza mbrapa muzeut kombetar
-Nisja nga Durresi ne oren 23:30 (te nje dite me perpara) nga stacioni Trenit
me autobuz drejt pikes kufitare te Kakavijes. Ndalesa pergjate rruges per pushimet.
Pas kryerjes se praktikave doganore udhetojme drejt Athines. Perpara se te mberrijme ne Athine do te ndalojme per te vizituar qytetin e Patres si Sheshi “Antistaseos” ,vizite te Katedralja “Shen Andrea”, Statuja e Geormanos III, Sheshi Georgiu dhe Teatri Apollon.
Pas dreken dhe vizitave ne Patra, nisja per ne Athine.
Mberritja ne Athine pasdite. Akomodimi ne hotel

 


DITA 2:

*Pas mengjesit ne hotel, ne shoqerine e guides nisim turin ne qytetin e Athines, nen drejtimin e guides turistike do te njiheni me kulturen e lashte Greke, ku nder te tjera do te vizitojme : “Akropoli”, Muzueu Kombetar, qe eshte nje nga muzet me te medhenj te botes,” sheshi “Manastiraqis”, lagjen Plakat, Manastiraki.
*Me pas transferohemi ne simbolin e Athines, Parkun Arkeologjik Akropoli ku ne brendesi te cilit do vizitojme edhe Tempullin e Zeusit, Odeoni Romak, etj..
*Pasdite e lire per shopping
*Darka ne sugjerimin e guides ne restorantet apo tavernat greke.


DITA 3

*Pas mengjesit ne hotel, ne shoqerine e guides vazhdojme me vizitat e qytetit te Athines duke filluar me Sheshin Sintagma, Parlamentin, Galerine Kombetare, Parkun Zappion, Stadiumin Olimpik.
Me pas vazhdojme udhetimin drejt Marina Zea e njohur ndryshe si Pashalimani ku jane zhvilluar Lojrat Olimpike Verore që nga 1896.Kohe e lire per te shijuar perendimin e diellit nga verandat e bareve dhe restoranteve te zones.
Kthimi ne hotel dhe darka nen sugjerimin e guides.

 

DITA 4

*Mengjesi ne hotel.
Nisja drejt Shqiperise duke pershkruar qytetet e Patres dhe Janines. Ndalesa gjate rruges per pushime dhe dreken
Kalimi i kufirit ne piken doganore te Kakavijes. Mberritja ne Tirane ne darke.

.

Në çmim përfshihet

1) Transporti sipas programi me autobus / minibus turistik
2) Akomodimi per 3 ne hotel 4 Yje ne Athine
3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
4) Guida (Shoqeruesi) gjate diteve te udhetimit

.

Në çmim nuk përfshihet

a) Drekat dhe Darkat
b) Hyrjet në monumente Turistike dhe Kulturore, muzeume, parqe arkeologjike
c) Taksa lokale e ligjit te ri grek 1.5 euro nata per dhome ne hotel me 3 yje, dhe 3 euro nata per dhome ne hotel me 4 yje. Taksa paguhet ne recepsionin e hotelit nga vete klientet

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirana ne oren 23:00 (te nje dite me perpara) nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Durres ne oren 23:30 (te nje dite me perpara) nga stacioni Trenit
——————————————————-
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11.99 vjeç paguajnë 30€ me pak nga cmimi i paketes per akomodim me 2 te rritur ose 3 te rritur ne nje dhome
——————————————————-
DOGANA

1) Per kete udhetimi per kalimin e doganes nevojitet pashaporta. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

 .

Të sugjeruara
PLAZH NË ZAKYNTHOS – All Inclusive - Zante Royal Resort 4⭐ – 6 Ditë (5 Netë) ➡ Nisje 6, 13, 20, 27 Qershor / 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
Zakynthos ne sherbimin ALL INCLUSIVE me akomodim ne Zante Royal Resort 4* dhe eksplorimi i plazheve me te bukura si Navagios Beach (eskursion me traget), Zante Aqua Village, Porto Zoro, Laganas Beach. Resorti i pozicionuar buze plazhit
Shiko Detaje
Pranverë në LEFKADA –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 8 Prill / 29 Prill
Pranvere me arome plazhi... ne ishullin e bukur te Lefkades
Shiko Detaje
ATHINE — 4 Dite (3 Nete) ➡ Nisje 23 Mars
A keni vizituar Tempullin e Zeusit...
Shiko Detaje
Plazh ne HOTEL VILA PETRA SUPERIOR 4 Yje, BUDVA (All Inclusive) – Fillon nga 267€
Akomodim ne hotel Vila Petra Superior 4 Yje ne Budva, Becici, buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive (dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit)
Shiko Detaje
VENECIA - VERONA - LIQENI GARDA — 4 Dite (3 Nete)➡ Nisje 23 Mars
Eja provo nje shtetije fantastike me gondola ne Venecia
Shiko Detaje
ZVICER – Alpet TITLIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 28 Prill
Te gjithe klientet tone e thojne: "Ky eshte Nje Udhetim Mbreslenes, te skalitet ne emcione te forta"
Shiko Detaje