Një thirrje për të gjithë kërkuesit e aventurave dhe të apasionuarve ndaj natyrës dhe peisazheve të saj! Imagjinoni veten tuaj nga treni në Alpet ne një udhetim panoramik ne Zvicer. Një udhetim në qytetin e Bernit (Bernina Express), pjesë e trashëgimnisë botërore të UNESCO-s premton një eksperiencë të paharrueshme midis fshatrave megjepsës dhe mrekullive inxhinierike.

Një Udhetim nga Treni Panoramik që shfaq kulturen ne Zvicer

Në këtë shëtitje mahnitëse ështe mundësia të shikoni  Rathaus, vendi ku gjendet shtëpia e Albert Einstein, Katedralen e Bernës, Kulla e Sahatit me urën astronomike e cila njihet me emrin Zytglogge, dhe sheshin Marktplatz. Sh Rathaus, vendi ku gjendet shtëpia e Albert Einstein, Katedralen e Bernës, Kulla e Sahatit me urën astronomike e cila njihet me emrin Zytglogge, dhe sheshin Marktplatz.

Treni Panoramik Ne Zvicer

Ky udhetim panoramik ne Zvicer nuk do ishte kurrsesi afër fundit pa parë qytetet e Thun dhe Interlaken dhe po në këtë zonë me fshatrat piktorekse të Lauterbrunnen, e gjitha kjo nga një “xhiro” nag treni. Vizita përfundon në  parku Hohëmatë, zona më e madhe e gjelbëruar në Interlaken, një bukuri natyrore që përshkruhet si PAQESJELLËSE nga turistët dhe vizitorët e këtij vendi.

Zbulimi i Magjisë së Zvicrës

Gati për të nisur aventurën tuaj panoramike të trenit nëpër zemër të Alpeve Zvicerane? Kontaktoni sot VEA TRAVEL! Konsulentët tanë ekspertë të udhëtimit do t’ju ndihmojnë të përshtatni një paketë që i përshtatet në mënyrë të përkryer preferencave dhe buxhetit tuaj, duke siguruar një përvojë vërtet të paharrueshme. Ne ofrojmë:

Akomodimi: Relaksohuni në hotele komode të vendosura në mënyrë ideale për të eksploruar zonën përreth.
Aktivitetet: Filloni në ecje piktoreske, eksploroni qytete simpatike ose kënaquni me sportet dimërore, në varësi të stinës.
Ekskursione: Zbuloni gurë të çmuar të fshehur dhe pika referimi ikonike përtej rrugës së trenit.

Për më tepër informacione rreth paketave turistike dhe trendeve te udhetimit na ndiqni rrjetet toan sociale Instagram dhe Facebook