STOCKHOLM – Ishujt e Arkipelargut Suedez –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔹 5 Maj 🔹 19 Maj 🔹 26 Maj

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJMË
🔹🔹 Stockholm
🔸pallati Drottningholm
🔸Gamla Stan
🔸Pallatin Mbretëror
🔸Muzeu Nobel
🔸Katedralia
🔸
ishulli Djurgården
🔸muzeu i historise detare vikinge VASA
🔸muzeu i hapur Skansen
🔹🔹 Arkipelargu Suedez (Tur me Anije)

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHËTIM DO TË REALIZOHET NË DATAT E MËPOSHTME
👇👇👇
MUAJI MAJ 2024
Nisje 5 Maj — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 359€
Nisje 19 Maj — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 359€
Nisje 26 Maj — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 359€
⭐⭐⭐⭐
HOTELET

Akomodimi në Hotel 3 Yje ose 4 Yje në Stockholm për 2 netë

PROGRAMI I DETAJUAR

Dita 1: STOCKHOLM
Udhetim ne Stockholm

Kete udhetim ne Stockholm nis me takimin në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin 2 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë – Stockholm. Nisja në orën 9:30 nga aeroporti i Tiranës – Mbërritja në Stockholm në orën 12:50.
Pas procedurave doganore nisja me autobus per ne qytet.
I njohur si “Venecia e Veriut” për rrugët e shumta ujore dhe liqenet e tij, Stokholmi, kryeqyteti i Suedisë, shtrihet në një numër ishujsh dhe gadishujsh në derdhjen e liqenit Mälar në detin Balltik. Vizita e pare ne një vend i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, pallati mahnitës Drottningholm, i cili daton nga shekulli i 17-të dhe është ndërtuar për mbretëreshën Eleonora. Sot pallati është rezidenca e familjes mbretërore suedeze.
Akomodimi ne hotel.

 

Dita 2: STOCKHOLM
Udhetim ne Stockholm

Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit nisim turin e qytetit me zonen qendrore te tij: Gamla Stan. Lagja daton nga vitet 1200 dhe e mbushur me pamje që duhen parë, atraksione, kafene, restorante autentike dhe dyqane butiqe. Ështe ndalesa e parë për turistët në Stokholm dhe është ndër vendet më të njohura për t’u vizituar në Suedi. Ne kete lagje ndodhen edhe disa nga monumentet kryesore te qytetit si Bashkia, Pallati Mbreteror, Katedralja dhe Muzeu i Cmimit Nobel.
Vazhdojme vizitat ne ishullin e famshem Djurgården ku ndodhen edhe disa nga muzeumet kryesore te qytetit si muzeu i historise detare vikinge VASA, muzeu i grupit me fame boterore ABBA, muzeu i hapur Skansen etj.
Fjetje ne hotel.


Dita 3: ARKIPELARGU SUEDEZ

Udhetim ne Stockholm

Mengjesi ne hotel.
Opsionale Tur me Anije ne Arkipelargun Suedez. Deti rrjedh nëpër arteriet e Stokholmit, dhe gjatë muajve të verës, qyteti është i mbushur fjalë për fjalë me varka të të gjitha formave dhe madhësive. Shumë banorë të qyteteve zotërojnë shtëpi verore në ishujt e skärgården (arkipelagut) dhe kalojnë atje, nëse jo gjithë verën, atëherë shumicën e fundjavave. Ky udhëtim na ofron panorama të mrekullueshme pergjatë gjithë lundrimit.
Transferta për në aeroportin e Stockholmit.
Nisja nga Stockholm në orën 16:40, fluturim direkt dhe mbërritja në Tiranë në orën 19:50

Shikoni një paketë të ngjashme kliko këtu

Për më tepër informacione rreth paketave turistike dhe trendeve te udhetimit na ndiqni rrjetet toan sociale Instagram dhe Facebook

Në çmim përfshihet

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Stockholm – Tiranë.
2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus sipas programit.
3. Akomodimi në hotel 3 Yje ose 4 Yje për 2 netë në Stockholm
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 30x 20cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në çmim nuk përfshihet

1. Gjithçka që nuk është përmendur në rubriken përfshihet në çmim
2. Drekat dhe Darkat
3. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
4. Taksa lokale

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshtë:
➤ Nga aeroporti Nënë Tereza, ku duhet të paraqiteni minimumi 2 orë përpara
——————————————————-
DOGANA
1) Pashaportë me vlefshmëri minimumi 6 muaj
2) Nuk duhet të keni kaluar në 6 muaj e fundit më shumë se 90 ditë qëndrimi në vendet e BE
——————————————————-
INFORMACIONE

► Akomodimi në dhome teke (single) është me ekstra pagesë në vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevatë teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjeç dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmëria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë pergjegjësi e vetë Operatorëve Lokale që mundësojne këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.

——————————————————

Të sugjeruara
NAPOLI - KAPRI - AMALFI –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔸 26 Prill 🔹3 Maj 🔹10 Maj 🔹17 Maj 🔹24 Maj
Shiko Detaje
PARIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔸 26 Prill 🔹8 Maj 🔹16 Maj
Shiko Detaje
DUBROVNIK – 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 🔸 30 Mars
Shiko Detaje
STOCKHOLM - Ishujt e Arkipelargut Suedez –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔹 5 Maj 🔹 19 Maj 🔹 26 Maj
Shiko Detaje
TOSKANA - FIRENZE - BOLOGNA - PIZA – 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 🔹19 Prill 🔹26 Prill 🔸1 Maj 🔸4 Maj 🔸10 Maj 🔸17 Maj
Shiko Detaje
ALBEROBELLO - MATERA - ALTAMURA - POLIGNANO A MARE - BARI –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje🔹19 Prill 🔹26 Prill 🔸3 Maj 🔹4 Maj 🔸10 Maj 🔸17 Maj
Shiko Detaje