PLAZH në KAPRI – AMALFI – POSITANO – ISHCIA –– 5 Ditë (4 Netë) ➡Nisje 🔹7 Korrik 🔹14 Korrik 🔹21 Korrik 🔹28 Korrik 🔸1 Gusht 🔸6 Gusht 🔸11 Gusht 🔸16 Gusht 🔸20 Gusht 🔸26 Gusht

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:

VIZITOJMË
🔹Kapri
🔸Amalfi
🔸Positano
🔸Salerno
🔸Sorrento
🔸ishulli Ischia
🔸
Napoli

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHËTIM DO TË REALIZOHET NË DATAT E MËPOSHTME
👇👇👇
MUAJI KORRIK 2024
Nisje 7 Korrik — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 589€
Nisje 14 Korrik — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 589€
Nisje 21 Korrik — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 619€
Nisje 28 Korrik — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 639€
👇👇👇
MUAJI KORRIK 2024
Nisje 1 Gusht — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 639€
Nisje 6 Gusht — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 639€
Nisje 11 Gusht — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 639€
Nisje 16 Gusht — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 639€
Nisje 20 Gusht — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 639€
Nisje 26 Gusht — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 639€
⭐⭐⭐⭐
HOTELET

Akomodimi në Hotel 4 Yje në Sorento për 4 netë


▶▶▶▶◀◀◀◀
Oraret e fluturimit sipas datave të tureve
🔹 Turi 7 – 11 Korrik
Nisja 7 Korrik ora 6:10 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 7:15
Nisja 11 Korrik ora 21:15 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 22:15
🔹 Turi 14 – 18 Korrik
Nisja 14 Korrik ora 6:10 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 7:15
Nisja 18 Korrik ora 21:15 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 22:15
🔹 Turi 21 – 25 Korrik
Nisja 21 Korrik ora 6:10 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 7:15
Nisja 25 Korrik ora 21:15 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 22:15
🔹 Turi 28 – 1 Gusht
Nisja 28 Korrik ora 11:35 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 7:15
Nisja 1 Gusht ora 23:05 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 23:55

🔹 Turi 1 – 5 Gusht
Nisja 1 Gusht ora 06:45 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 07:45
Nisja 5 Gusht ora 23:20 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 00:15
🔸 Turi 6 – 10 Gusht
Nisja 6 Gusht ora 6:55 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 7:40
Kthimi 10 Gusht ora 23:05 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 23:55
🔸 Turi 11 – 15 Gusht
Nisja 11 Gusht ora 6:10 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 7:15
Kthimi 15 Gusht ora 21:15 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 22:15
🔸 Turi 16 – 20 Gusht
Nisja 16 Gusht ora 8:15 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 9:15
Kthimi 20 Gusht ora 23:20 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 00:15
🔸 Turi 20 – 24 Gusht
Nisja 20 Gusht ora 11:10 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 11:55
Kthimi 24 Gusht ora 23:05 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 23:55
🔸 Turi 26 – 30 Gusht
Nisja 26 Gusht ora 11:10 nga Tirana dhe mbërritja në Bari në orën 11:55
Kthimi 30 Gusht ora 23:20 nga Bari dhe mbërritja në Tiranë në orën 00:15

PROGRAMI I DETAJUAR

Dita 1: NAPOLI

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin 2 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë – Bari.
Pas procedurave doganore nisja për në Napoli me autobus, (udhëtimi zgjat rreth 3 orë).
Vizitë dhe shëtitje panoramike në Napoli në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj.
Pas vizitës në Napoli, nisja për në Sorrento.
Akomodimi në hotel dhe kohë e lirë për të pushuar dhe relaksuar në pishinën e hotelit.
Darka në restorantin e hotelit.
Mbrëmje e lirë.

 

Dita 2: KAPRI

Mëngjesi në Hotel.
Transferta me autobuz për në portin e Sorrentos për tu nisur me traget për në ishullin Kapri.
Shëtitje panoramike në Ishull e Kaprit ku vizitohen: Marina Grande, sipas dëshirës qëndrim në Marina Grande, pjesa tjetër e grupit vazhdon për në pjesën e qëndrës se Kaprit që ndodhet në pjesën e sipërme të ishullit. Ngjitja me fenikular që ka një pagesë mesatarisht 5 euro vajtje-ardhje ku do vizitohet Piazzeta, Kisha e Shën Stefanit,  Grand hotel Quisisana,  Kopshtet e Agustit, Belvedere di Punta Cannone, Vila Krupp.
Kthimi me traget në Sorrento dhe akomodimi në hotel.
Darka në restorantin e hotelit.
Pas darke në mbrëmje shëtitje në këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj.
Mbrëmje e lirë.

 

Dita 3: POSITANO – AMALFI

Mëngjesi në Hotel.
Kohë e lirë për plazh në pishinën e hotelit
OPSIONALE: : Vizite me anije në Positano dhe Amalfi.
Transferta me autobuz në portin e Sorrentos. Nisja për në Positano me Anije.
Në shoqërinë e guides vizitë në shëtitoren e Positanos, kishën e Santa Maria Assunta dhe ngjitje në nje nga pikat më panoramike të zonës ku do të shijoni një nga pamjet më piktoreske të rivierës italiane.
Pas vizites në Positano nisja për në Amalfi me Anije.
Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso, etj.
Pas vizites në Amalfi kthimi në Salerno me Anije.
Mbrritja në Salerno. Nuk mund të largoheni nga qyteti pa shijuar një shëtitje panoramike në monumentet kryesore të tij, ku vizitohen: Kështjella Arecchi, Katedralja Salernos, Kopshtet Minerva, Katedralja Salernos, Shëtitorja, etj.
Kthimi me autobuz në hotel në Sorrento
Darka në restorantin e hotelit
Mbrëmje e lirë.
.
(Ekskursioni me anije në Positano – Amalfi – Salerno kushton 50 euro ku përfshin biletat e tragetit: Sorrento – Positano / Positano – Amalfi / Amalfi – Salerno)


Dita 4: ISHULLI ISCHIA

Mëngjesi në Hotel.
Kohë e lirë për plazh në pishinën e hotelit
OPSIONALE – Plazh në ishullin Ischia
Transferta me autobuz në portin e Sorrentos ku me tragetin lundrojmë drejt ishullit Ischia, lundrimi zgjat 1 orë e 15 min. Pas mbërritjes në portin e Ischias, me transport të organizuar nga agjensia, udhëtojmë 12 km më tutje në plazhin e Citaras, një ndër plazhet më të njohur dhe të bukur të ishullit. Qëndrimi në plazh për 4-5 orë, dhe më pas kthimi në Ishcia Porto i cili është edhe qëndra kryesore e ishullit. Kohë e lirë për të vizituar qytezën dhe ne 17:30 nisja me traget për në Sorrento.
Pas mbërritjes në portin e Sorrentos, kthimi me autobuz në hotel.
Darka në restorantin e hotelit.
Mbrëmje e lirë.
.
(Ekskursioni me anije në ishullin Ischia  kushton 60 euro ku përfshin biletat e tragetit: Sorrento – Ischia – Sorrento dhe transferta me autobuz në plazhin Citara)

 

Dita 5: SORRENTO – BARI

Mëngjesi në hotel.
Pas check out nga hoteli transferta në plazhin e Neranos, ndër plazhet më të njohura të Sorrentos. Qëndrimi për plazh deri në orën 13:00 dhe nisja për në Bari.
Ndalesa rrugës për pushim përpara mbërritjes në aeroportin e Barit.
Nisja nga aeroporti i Barit me fluturim direkt në Tiranë. Kthimi në mbrëmje në aeroportin e Tiranës.

Në çmim përfshihet

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Bari – Tiranë.
2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus sipas programit.
3. Akomodimi në hotel 4 Yje për 4 netë në Sorento
4. Mëngjeset dhe Darkat gjatë qëndrimit në hotel
5. Përdorimi i pishinë së hoteli
6. Biletat e tragetit ne Kapri
7. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
8. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 30x 20cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në çmim nuk përfshihet

a. Drekat
b. Shezllonet e plazhit
c. Ekskursioni opsional me traget ne Amalfi dhe Positano (opsionale 50 euro)
d. Ekskursioni opsional me traget ne ishullin Ischia (opsionale 60 euro)
e. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
f. Taksa lokale  (e detyrueshme dhe paguhet ne zyrë bashkë me pagesën e turit)

Shenime:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshtë:
➤ Nga aeroporti Nënë Tereza, ku duhet të paraqiteni minimumi 2 orë përpara
——————————————————-
DOGANA
1) Pashaportë me vlefshmëri minimumi 6 muaj
2) Nuk duhet të keni kaluar në 6 muaj e fundit më shumë se 90 ditë qëndrimi në vendet e BE
——————————————————-
INFORMACIONE

► Akomodimi në dhome teke (single) është me ekstra pagesë në vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevatë teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjeç dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmëria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë pergjegjësi e vetë Operatorëve Lokale që mundësojne këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.

——————————————————

Të sugjeruara
PLAZH në KAPRI - AMALFI - POSITANO - ISHCIA –– 5 Ditë (4 Netë) ➡Nisje 🔹7 Korrik 🔹14 Korrik 🔹21 Korrik 🔹28 Korrik 🔸1 Gusht 🔸6 Gusht 🔸11 Gusht 🔸16 Gusht 🔸20 Gusht 🔸26 Gusht
Shiko Detaje
LIQENI KOMO - LUGANO - MILANO –– 2 Ditë (1 Natë) ➡ Nisje 🔹7 Qershor 🔹14 Qershor 🔹21 Qershor
Shiko Detaje
PLAZH NË KORFUZ – All Inclusive – Royal Grand Hotel – 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔹14 Qershor 🔹17 Qershor 🔹20 Qershor 🔹23 Qershor 🔹26 Qershor 🔹29 Qershor
Shiko Detaje
PLAZH NË KORFUZ – All Inclusive – Royal Grand Hotel – 7 Ditë (6 Netë) ➡ Nisje 🔸8 Qershor 🔸14 Qershor 🔸20 Qershor 🔸26 Qershor 🔹2 Korrik 🔹8 Korrik 🔹14 Korrik 🔹20 Korrik 🔹26 Korrik 🔸1 Gusht 🔸7 Gusht 🔸13 Gusht 🔸19 Gusht 🔸25 Gusht 🔸31 Gusht
Shiko Detaje
NAPOLI - KAPRI - AMALFI –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔹17 Maj 🔹24 Maj
Shiko Detaje
PARIS –– 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 🔹8 Maj 🔹16 Maj
Shiko Detaje