Blog - VEA Travel - Paketa Plazhi All Inclusive ne Resorte 4 Yje dhe 5 Yje ne Ishujt e Greqise, Riviera e Malit te Zi, Antalia, Bodrum, Barcelone, Hugharda. Paketa Turistike me Guid me Avion ne Europe. Paketa Turistike me Guid me Autobuz ne Ballkan. Oferta Turistike. BIleta Avioni. Rezervime Hoteli. Paketa Individuale. Agjensi Turistike. Tur Operator!

Blog

Plazh ne Malin e Zi

Plazh ne Malin e Zi Pushimet ne plazh ne Malin e Zi jane nje nder mundesite me te mira per te pushuar. Jane nje alternative per njerezit qe nuk kerkojne plazhet tradicionale. Pushimet ne bregdetin malazez ofrojne nje ambjent te qete dhe me pak turiste, qe i lejon vizitoret te shijojne natyren dhe te relaksohen. […]

Lexo më tepër

Plazh ne Zakynthos

Plazh ne Zakynthos Plazhi në Zakynthos është një vend i mrekullueshëm për të shijuar pushimet verore. Ishulli grek ofron plazhe të bukura dhe peisazhe të mahnitshme. Në vijim do të zbulojmë disa nga plazhet më të bukura në këtë ishull. Laganas Beach është një plazh i bukur në ishullin grek të Zakynthosit. Ky plazh është […]

Lexo më tepër

Udhetim me Guide ne Stockholm

Eksploroni Suedine, me nje guide profesionale ne Stockholm ku fo udhezoheni ne sitet turistike, monumentet historike dhe përvojat kulturore. Stokholmi, kryeqyteti magjepsës i Suedisë, ka fituar pseudonimin “Venecia e Veriut” për një arsye. I përhapur në 14 ishuj dhe i lidhur me ura, ky qytet magjepsës krenohet me rrugë ujore mahnitëse, vende historike dhe një […]

Lexo më tepër

Top 3 Destinacionet Ne Nje Udhetim Turistik ne DUBROVNIK

Dubrovniku, “Perla e Adriatikut”, nuk është thjesht një pseudonim i bukur. Ky sit i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s krenohet me një përzierje magjepsëse të historisë, kulturës dhe arkitekturës mahnitëse. Por me kaq shumë për të parë, ku të filloni? Ja një vështrim në 3 destinacionet kryesore që nuk do të dëshironi të humbisni në një […]

Lexo më tepër

Udhetim ne Ishujt e Arkipelagut Suedez

Stokholmi, kryeqyteti i gjallë i Suedisë, është një qytet i gjallë me histori, kulturë dhe bukuri të pamohueshme. Por për ata që kërkojnë një arratisje të qetë nga zhurma urbane, një perlë e fshehur pret vetëm një udhetim të shkurtër ne ishujt e Arkipelagut magjepsës suedez. I përbërë nga mbi 30,000 ishuj, ishuj dhe gërmadha, […]

Lexo më tepër

Top 3 Destinacionet Për një Udhetim me Guide ne Toscana

Toscana, djepi i Rilindjes, tërheq udhëtarët me kodrat e saj të rrotulluara, fshatrat simpatikë dhe artin e klasit botëror. Për t’ju ndihmuar të planifikoni itinerarin tuaj të ëndrrave, ne kemi kuruar një listë me 3 destinacionet kryesore per nje udhetim me guide ne Toscana. Museo dell’Opera & Duomo Zhyt veten në trashëgiminë artistike të Sienës […]

Lexo më tepër

Udhetim me Guide ne Madrid, Zbuloni Spanjën Klasike

Madridi, zemra e gjallë e Spanjës, pulson me një përzierje magjepsëse të historisë, artit, kulturës dhe energjisë emocionuese. Nisni një aventurë zbulimi në këtë udhetim me guide, të krijuar për të zbuluar gurët e çmuar  dhe monumentet ikonike ne Madrid. Zbulimi i rrugëve dhe shesheve madhështore Gran Via dhe Paseo de la Castellana: Zhyt veten […]

Lexo më tepër

Nje guide perfekte per nje udhetim Turistik ne Paris

Parisi, “Qyteti i Dritave“, tërheq udhëtarët me monumentet e tij ikonike, historinë e pasur dhe kulturën e gjallë. Një udhetim turistik i planifikuar mirë ne Paris ju lejon të përjetoni më të mirën që ofron ky qytet dhe ky itinerar fokusohet në një zonë magjepsëse: Champs-Élysées dhe xhevahiret e tij përreth. Champs-Élysées: Një rrugë pariziane […]

Lexo më tepër

Ekspoloroni Italinë Ne Një Udhetim Turistik ne Toskana

Toskana, djepi i Rilindjes, bën thirrje me vreshtat e saj rrotulluese, qytetet simpatike kodrinore dhe thesaret artistike. Për t’ju ndihmuar të planifikoni arratisjen tuaj të ëndrrave, Vea Travel ka krijuar një itinerar unik që zhytet në zemër të Sienës, për një udhetim turistik perfekt ne Toskana. Nisni një udhëtim nëpër kohë Museo dell’Opera del Duomo: […]

Lexo më tepër

Një Udhetim Turistik ne Vjene, Shpalosja e Madhështisë së Qytetit

Vjena, kryeqyteti perandorak i Austrisë, bën thirrje me historinë e saj të pasur, arkitekturën magjepsëse dhe skenën e gjallë kulturore. Pavarësisht nëse jeni një entuziast i artit, një adhurues i historisë ose thjesht duke kërkuar një arratisje simpatike evropiane, Vjena ka diçka për t’u ofruar të gjithëve. Në këtë artikull do të trajtojmë destinacionet më […]

Lexo më tepër

Treni Panoramik Ne Zvicer ju dërgon në një udhëtim ëndrrash.

Një thirrje për të gjithë kërkuesit e aventurave dhe të apasionuarve ndaj natyrës dhe peisazheve të saj! Imagjinoni veten tuaj nga treni në Alpet ne një udhetim panoramik ne Zvicer. Një udhetim në qytetin e Bernit (Bernina Express), pjesë e trashëgimnisë botërore të UNESCO-s premton një eksperiencë të paharrueshme midis fshatrave megjepsës dhe mrekullive inxhinierike. Një […]

Lexo më tepër

Top 3 Destinacionet Për Një Udhetim Turistik Ne Prage

Praga kryeqyteti I Republikës Çeke, është një qytet i zhytyr në histori,kulturë dhe arkitekturw marramendëse. Nese po planifikoni nje udhetim turistik ne Prage , këtu keni top 3 destinacionet që nuk duhet të humbisni  1. Kështjella e Prages Asnjë udhetim turistik nuk mund të jetë kurrsesi i plotë ne Prage pa ndaluar në kwshtjellën e […]

Lexo më tepër